Na prahu noci

Na prahu noci

24. 10. 2012

S daným kouzlem, za večera,
ty jsi vždycky premiéra,
moje sítě zachytí tě,
trochu muže, trochu dítě,  
oheň sálá, víno hostí,
oči jiskří dychtivostí,
a hned zkraje touha zraje,
plní sklenky po okraje,
hudba vábí, obluzuje,
víno smysly povzbuzuje,
splynem v čase, v mlžné kráse,
noc už zvolna rozpadá se.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Strhující... Jsem ráda, že nejen rozumím.
Jarmila Peerová
Myslím,pane Jiří,že ne " ještě jednou ",ale ještě vícekrát to budete mít šanci opakovat...A bylo by to tak dobře,zase bychom se mohli báječně zasnít...
Nina Šachová
Kdo umí, ten umí.
Jiří Libánský
Tak ještě jednou: "Tak tohle je pro čtenáře zkouška obrazotvornosti. A čím více má čtenář vlastních prožitků, tím víc dokáže ocenit sílu těchto veršů. Poetické a až neskutčně výstižné. Na první pohled musí být čtenáři jasné, že autorka o tom nejen dokáže psát."
Marie Bartošová
Jo!
Jitka Chodorová
To se Jarmilko načekáš,než se to Zuzce nepovede,ona je jedinečná a prostě umí.
Jarmila Peerová
Nejsem škodolibá,ale chtěla bych se dožít jednou toho,že bych si mohla říci : Jé,to se ale Zuzce fakt nepovedlo".Ani tentokrát to tak říci nemohu.Skvělé jako vždycky...děkuji,vím,že škodolibost bude mít zase smůlu...U vás určitě a myslím,že vždycky...moc se mi to líbí...
Jana Veselková
Četla jsem nyní všechny vaše básně a musím říci, že zrajete jako víno na prahu noci...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...