Dlouho jsem v posteli byla, dnes jsem to už zabalila...
FOTO: autorka

Dlouho jsem v posteli byla, dnes jsem to už zabalila...

8. 4. 2019

Mé stařecké choré tělo,

sedm dní si poleželo,

jak tak ležím jako mrcha,

energie ze mne prchá.

 

Tu mne bolí, tu mne píchá,

kašlu, těžce se mi dýchá,

nepodléhám  panice, 

nastupuje tradice.

 

Sirupy, obklady, rýmovník beru,

na léky od Mudra z vysoka ....kašlu

po pár dnech léčení radostně vyskočím,

s foťáčkem v batůžku do parku vykročím.

 

Ta trocha únavy mne rychle přešla,

to když jsem k rybníčku po chvilce vešla,

vyfotím kačenky, budovy známé,

koukněte lidičky, jak se tu máme.

 

Nesmím to přehánět, nejsem už mladice, své kroky obracím do naší ulice. Zamávám kačenkám, kosovi na stromu, za chvilku vítá mne palouček u domu. A až si odfrknu, tak skončím na íčku, abych vám napsala tuhle svou básničku.

Zdraví vás z postýlky ospalá velice, i trochu znavená " básnířka " Bertice :)))))))

 

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Ty naše Bertice, jsi pěkná čertice. Básničky umíš skvělé, musím je přečíst celé. Jsi naše hvězdička, jsi prostě jednička.
Eva Mužíková
Vždy, když se mi v hlavě zrodí nějaká "blbina", těším se na to, že vás pobavím. Vaše ohlasy mi dělají velkou radost, děkuji vám za ně.
Eliška Murasová
Evi, Ty jsi teda děvče nezdolné, tak ať Ti to vydrží hóóódně dlouho!
Jitka Chodorová
Evo, přeji hodně zdraví, a obdivuji tvůj humor i ve chvílích neradostných. jen tak dál, básnička povedená.
Hana Šimková
Evičko, to je fajn, že tak hezky zvládáte nemoc. Moc Vám fandím.
Alena Vávrová
Prima, ono se to dá zkraje i zpívat ;-) !
Alena Tollarová
Evo, mně jsi vykouzlila ten správný úsměv až teď. Takhle to fakt umíš snad jen Ty! Dala sis vycházku Do stovky?
Marie Seitlová
Evi, pěkné verše, je fajn, že jsi už fit a máš smysl pro humor. Už jsi to ty. Líbí se mi fotky.
Anna Potůčková
Evi, básen se ti podařila, nemoc svou jsi pokořila.
Marcela Broumová
Evi, to je dokonalý lék. Pár veršů se naučím nazpaměť a budu používat místo prášků. A umíš se originálně rozhlížet a pozorovost, hlavně to živé kolem sebe.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.