Fotoreportáž: Březen na křídlech ptáků
Foto: autorka

Fotoreportáž: Březen na křídlech ptáků

1. 4. 2019

Slušelo by se napsat březen za kamna vlezem, ale kdeže jsou ty doby, kdy pranostiky byly pravdivé. I v prvním jarním měsíci se můžeme nechat laskat teplými slunečními paprsky. Opalovat se a otužilci mohou křičet, že voda je moc teplá.
Na zahradách a stráních rozkvétají květiny, které by normálně měly ještě čas. A každý človíček vlastnící velkou či docela prťavou zahrádku pospíchá tu něco okopat, přesadit, jen aby to stihnul. Co vlastně stihnout a kam tak pospíchat?
Symbolem letošního března jsou pro mě ptáci. Teď je ta správná doba na jejich pozorování, stromy jsou bez listí a ptáci se nemají kam schovat.
Choďte proto s hlavou v oblacích a nebo alespoň sem tam zvedněte pohled do koruny stromů. A potěšte se pohledem na opeřence všeho druhu nejen okem, ale i sluchem.

Na křídlech ptáků
jaro přiletělo
Tisíci hrdélky
píseň probouzení
rozeznělo

Tisíce hrdélek
pěje píseň svou
o touze
o lásce
o nás dvou

A ty, já, my
tiše nasloucháme
ještě neprobuzení
a své touhy
odplouvat s jarní vodou
necháváme

nepoučeni

A teď březen mým objektivem, prisím, pojďte se podívat.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Hasenohrlová
Elen,tak to se Ti povedlo,tleskám.Fotky jsou nádherné,jak jinak,když jsou od Tebe.
Marie Seitlová
Elen krásný březen, ráda jsem se potěšila tvou fotoreportáží. Labutě, čáp i ostatní jsou nádherné, holt umíš.
Hana Rypáčková
Vida, v březnu se nemuselo za kamna. Ty labutě !!!!!
Jana Kollinová
Nádhera!
Soňa Prachfeldová
Fantazie
Anna Čípová
Elenko, měla jsi krásný březen. Fotografie úžasné, nejvíce se mi líbí labuť ve zlaté hodince. Hádanka č,1 - foceno přes okno vlaku či autobusu. Hádanka č.2 - asi houba, ale nevím.
Dagmar Bartušková
Eleno, to se Ti moc povedlo!
Libor Farský
Opět překrásné, Elenko.
Eliška Murasová
Ellen, článek, báseň i fotky skvělé. Ten čáp, co se práce nebojí, tak toho bych se bála já... Labutě úžasné, žádné nemám ve svém archivu. Město pěkné, no ne??
Alena Vávrová
Nádherná březnová všehochuť ve tvých fotografiích, Elen. Hádanka - to červené je houbička, ale nemám čas hledat, jak se jmenuje a ta šmouha - věru netuším....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...