Po šesté za labutěmi
Foto autorka a Dimi

Po šesté za labutěmi

17. 2. 2019

V sobotu bylo neuvěřitelně jarně. Výlet jsem naplánovala já a opět jako kombinaci autobus - pěškobus.
Vzhůru za zážitky!

img-0204.jpg

Takže v autobuse číslo 555 kupujeme jízdenku do zastávky Bohumín, Vrbice, jezero.
Za pár minut jsme tam. Vystupujeme!

img-0205.jpg     img-0206.jpg

Vrbické jezero a azurová modř

img-0207-1.jpg

Na koruně protipovodňové hráze je vybudovaná nádherná cyklostezka.
Potkáváme první kolaře.

img-0225.jpg      img-0208.jpg

Podobný nápad s procházkou či projížďkou měla spousta dalších kolařů, pejskařů, běžců, rodin s kočárky, děti na koloběžkách...
Zvědavě nakukuju k břehu, budou tam labutě? Mám pro ně v kapse dva suché rohlíky.

img-0220.jpg

Ano, jsou tam, jdeme krmit a chytat záběry.

img-0219-1.jpg   img-0213.jpg

Dovedla bych tu na ně koukat a fotit hodinu, ale trenér už nedočkavě přešlapuje, mávám labutím a pokračujeme.
Blížíme se k Vrbickému kostelu. Fotografovo srdce pláče, kostel a elektrické dráty, ach jo.

img-0221.jpg   img-0222-2.jpg

Plány kostela v novogotickém stylu z červeně neomítaných cihel, které byly bez jakýchkoli připomínek schváleny vratislavským dómským architektem, vypracoval architekt a stavitel Anton Schiebel z Hrušova. Vysvěcen byl 12. istopadu 1911.
Obcházím kostel a hledám ten správný úhel bez drátů.

img-0224.jpg   img-0223-1.jpg

Procházíme Vrbicí a ocitáme se v Pudlově. Připomínám, že název je od pudlování - úprava železa.

Pózuje mi pudlovská kaplička sv. Isidora – rolníka z roku 1902

img-0226.jpg

Naproti je kočičí útulek a stará se o něj paní Kocurová :-)

img-0228-1.jpg  img-0227-1.jpg

V ulici Na chalupách vám dnes představím dům pro seniory

img-0229.jpg

Opouštíme Pudlov a vítá nás betonová džungle

img-0230-1.jpg 

A mezi paneláky náš žlutý cihláček. Hurá, jsme doma!!!

img-0231-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž Do stovky
Hodnocení:
(4.9 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Labutě mi vždy potěší..Co zamrzly rybníky, jsou na řece..
Jitka Hašková
Bezva výlet Helčo a fotky také.
Soňa Prachfeldová
Helenko díky za hezkou procházku i fotky.
Zuzana Pivcová
Já jsem včera při jízdě autobusem z Chodova směrem na Skalku zjistila, že kousíček od nás za křižovatkou na Hostivař je na malém rybníčku (asi požární nádrž) velká labuť. To jsem tedy koukala! A vy tam od vás, cestovatelé, vy máte všeho dost!!
Anna Potůčková
Helenko, to bych také neodolala a za labutěmi se vydala, kdybych tu možnost v okolí měla. Krásně jsi nám to nafotila!
Alena Vávrová
Helenko, prima! Taky jsem včera šla ve dvou a je to mnohem lepší. Akorát hodit to do projektu, to mi drhne.
Eva Mužíková
Super reportáž.
Dana Puchalská
Moc hezké.
Dana Kolářová
Hezké Po šesté... Já dnes vyjela na kole.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.