Sny

Sny

8. 10. 2012

Zmáhá tě únava,
perný byl den,
uléháš, usínáš,
přichází sen.

Máme sny barevné,
vážné i rozverné,
napoví, varují,
berou i darují,
ve snu se zjevují 
zas naši drazí,
ve snu jsme oběti,
ale i vrazi,
sny se nám vracejí,
dávají naději,
znovu jsme mladí,
máme se rádi,
běžíme, letíme,
a pak sen zaspíme.

Tak teď už zhasni,
se mnou se zasni,
ráno se vzbudíš
osvěžen,
a já si řeknu:
Byl to sen.                          

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Marie vyjádřila přesně to, co mi při čtení tvých veršů proplouvá hlavou.
Jiří Libánský
Jako vždy má báseň obsah k zamyšlení. Téma je srozumitelné a každému blízké. Sny má každý a většinou si ráno nepamatujeme různorodé snové prožitky. Ve snu můžeme prožít cokoliv. Je v tom i milá partnerská vzájemnost. Rýmování je výborné v bezchybném kolébavém rytmu, který je vzávěru změněn, aby vyniklo vypointování v posledních dvou řádkách. Nemá to chybu.
Jarmila Peerová
Děkuji,vyjádřila jste i mé pocity z mých snů...
Marie Bartošová
Vy to vždycky tak přesně vyjádříte i za nás ostatní! Zase si říkám : to jsou přece moje pocity, proč jsem to nenapsala já? Za tu příjemně nostalgickou závrať dík, paní Zuzano.
Jitka Chodorová
Zuzko,když mě běží mráz po těle a slza se dere do oka,to znamená,že čtu něco,co se mě velmi líbí a dotýká,děkuji ti.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...