Znáte tento areál?
Foto: autor

Znáte tento areál?

7. 1. 2019

Dnes je hádanka extrémně snadná. Historie tohoto místa začala kolosálním podvrhem. Místní prameny nebyly léčivé, jak se kdysi tvrdilo, avšak díky tomuto baroknímu podfuku vznikl skvostný areál, jemuž vévodí „hospital“ pro vojenské veterány a starce. Všechny ctnosti a neřesti tam najdete, jsou názorné, z pískovce. Zahrada je navržena po francouzském vzoru jako symetricky členěná plocha s obelisky a sochami. Je zde také muzeum barokního knihtisku a je odtud blízko do Betléma. V blízkosti protéká významná česká řeka a jen o pár kilometrů dál je oblíbený cíl mnoha rodin. V názvu by klidně mohlo být písmeno X. ZKUS…

Fotky se vám to snaží ztížit, protože typický obrázek by vám okamžitě napověděl. A fotografovi tam byla děsná zima…

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.6 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Hynkova
Ano, znám velmi dobře.Je to místo úžasné dokonalosti a nevšední krásy.V době studia na gymnáziu jsem tam dělala průvodkyni a chodím do Hospitalu několikrát ročně (navíc mám ve vedlejší obci chalupu)Jen jsem se při hodnocení mista nějak uklapla a poslala jen jednu hvezdicku- hluboký omyl, toto místo ma nárok na milion hvězdiček. Doporučuji všem prohlédnout celý areál včetně bylinkové zahrady.
Mirek Hahn
Také znám :-)
Alena Vávrová
Také znám a dokonce jsem tam osobně byla ;-), i když ne s Majkou.
ivana kosťunová
Poznala jsem podle pískovcových soch znázorňujícím neřesti.
Jitka Caklová
Díky íčkařskému setkání, pořádaném Majkou ZNÁM :-)
Hana Nováková
Podle fotek jsem areál myslím viděla v Toulavce, má dost dobrou fotografickou paměť, ale co k objektu přiřadit mi nejde a nejde. Dám se poddat.
Jitka Hašková
Myslím si, že vím, ale nebudu svůj typ psát. Počkám si na odhalení.
Jana Šenbergerová
Nikdy jsem tam nebyla, ale podle indicií znám.
Alena Tollarová
Ano, znám. Řeka, ke které doma často chodím, mě tam uvedla v úžas. Skoro sem ji nemohla najít :)
Marie Seitlová
Znám velmi dobře, zavedla jsem tam i některé ičkařky. Vzpomínáte ? Velmi často sem jezdím k synovi. Nádherný kraj a také je blízko Křížová cesta 21. století.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.