První pětka do Stovky
Foto: autorka

První pětka do Stovky

26. 12. 2018

Kouzlo Vánoc mne asi tak zblblo, že jsem s Dimkem uzavřela úmluvu, aby mne každý den bez ohledu na počasí vytáhl aspoň na půlhodinovou procházku, ať se víc hýbu a tím pádem netloustnu a potažmo nestárnu. Iniciativně se toho chopil ihned, protože on nikdy nic neodkládá na jindy, a šli jsme na štědrovečerní procházku. Uff, pro tento den půlhodinka - splněno.

Ráno jsem si pustila Princeznu ze mlejna a ještě ani nestačila posnídat a můj trenér už mne honil, ať se oblékám, jdeme guljat. Protestovala jsem, že venku chumelí a nikam se mi nechce a ještě jsem ani nejedla. Protest nepřijat. Stačila jsem shltnout jen mandarinku a šlo se. Strčila jsem do kapsy foťák, i když nevím, jak fotky ze sněhové chumelenice budou vypadat, ale aspoň vánoční výlet zdokumentujeme a bude to můj první počin do Stovky. Lehkými počty zjišťuji, že mi do Stovky bude stačit každý týden jeden dvoukilometrový výleteček. To bych mohla zvládnout.

 

img-9640.jpg

Teplo domova vyměňujeme za slotu, sněží, je 1°C, ale s úsměvem jde všechno líp! Rukavice mám zatím obě.

 

 

img-9641.jpg

U nádraží ani noha ani auto.

 

img-9643.jpg

Liduprázdné náměstí - dějiště včerejší akce "Na Štědrý večer spolu!" Po stáncích s punčem a svařákem ani památka.

 

img-9645.jpg

Lama v hobbyparku žadoní o pamlsek

 

 

img-9648-1.jpg

Páv a pávice - jak zmoklé slepice

 

img-9656.jpg

Jak zmoklá slípka už vypadám i já, ale chvilce tělocviku se nebráním

 

 

img-9654.jpg

Hobbyparkem jdeme jen my dva. V pozadí opuštěná Mauglího stezka.

 

 

 

 

img-9657.jpg

Od venkovního bazénu Aquacentra je slyšet smích, teploučký průplavový bazén je v provozu až do -5°C, ale plavky jsem si na dnešní výlet nevzala.

 

img-9660.jpg

Pšššttt!!! Zahrádka v zahrádkářské kolonii spí!

img-9662-1.jpg

Dimiho česnek se probudí až na jaře.

 

 

img-9664.jpg

Sem chodím každé pondělí cvičit specicviky na páteř. Dnes jen míjím, páteř mám pochodováním procvičenou až až.

 

 

img-9665.jpg

Při návratu už mi tak do smíchu není. Jsem mokrá, vymrzlá, vyčerpaná, hladová...

 

 

img-9666.jpg

K duhu přijde včerejší rybí polévka, Dimko ji uvařil opravdu dobrou.

 

mapy-3-.png

Suma sumárum: Propocené tričko, shozených 100g z živé váhy a ztracená rukavice.
Zkontrolování v mapě - kdo by to byl řekl, máme za sebou pět kilásků.
Hodilo by se klišé, že už se těším na další procházku, ale v tuto chvíli je opak pravdou.

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Helenko, náhodou máš bezva parťáka, tak s chutí do toho.
Hana Práglová
Heli,oběma vám fandím!!!
Dana Kolářová
Držím pěsti do další pětky do Stovky.
Hana Rypáčková
Dobrý..Příště dáš o pár m víc a budou i rekordy...
Alena Tollarová
Pěkný počin. Byla jsem zvědavá, jestli se tahle pětka zobrazila v mapě. Nezobrazila. Já jsem si taky vyšla tak nějak, ale vůbec se mi nepodařilo body-zastávky zužitkovat. Mapa mi vytrvale vyznačovala trasu jinudy, než jsem šla, tak jsem to vzdala. Já bych takhle potřebovala vytáhnout mojí polovičku, ale to jsem už vzdala taky. Tak ať se daří a tu stovku určitě dáš!
Helenka Vambleki
Jejda, Dano, ty máš postřeh, na plotě je napsáno, že v ohradě jsou lamy - ale jsou tam asi i nějací kozlové či berani - člověče, já se při příští procházce parkem kouknu, jestli tam je někde i druhá tabulka, kdo to s lamami sdílí výběh :-)
Zuzana Pivcová
Helenko, já jsem to zprvu také pojala velmi razantně, až jsem si uhnala nachlazení a rýmu. Teď budu šlapat jen piánko, vždyť mám na to ještě pomalu celý rok. Díky za hezké vyprávění.
Alena Vávrová
Helenko, bezva. Vyrážím aspoň na malé nezapočitatelné kolečko!
Jitka Hašková
Helčo, bezva začátek! Gratuluji. Také bych potřebovala někoho, kdo by mě denně vytáhl ven.
Jana Šenbergerová
Hezky jsi začala, Heli. Včera jsem se s dcerou Helenkou trmácela lesem přes Hadí louku v pořádné chumelenici. Dokonce jsem i fotila. Musím se podívat, jestli se ta procházka dá zdokumentovat. V tom případě bych už také měla své první kilometry do Stovky. Tak vám držím oběma pěsti. Dimkovi, aby neustoupil a tobě, abys neodstoupila od smlouvy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...