Zámek Chvaly - Čerti Karla Franty - fotoreportáž z výstavy
Foto: autorka

Zámek Chvaly - Čerti Karla Franty - fotoreportáž z výstavy

18. 12. 2018

Bezvadný nápad měla Věra J., abychom se vypravily na 2 předvánoční výstavy do Chvalského zámku. Napřed jsme si myslely, že nám to nevyjde, ale jsem moc ráda, že nám to vyšlo a nakonec jsme viděly 4 výstavy, protože tam jsou ještě dvě malé prodejní výstavy dvou malířů. Rozdělily jsme si to a já jsem se rozhodla pro čerty. Jsou to úžasní, čeští čerti, kteří mají problémy jako obyčejní smrtelníci - o zábavu s nimi je postaráno. Název výstavy je trochu zavádějící, protože tam jsou ještě další obrazy pana Franty, motivované hudbou. Jak jsem si přečetla na výstavě výňatek z jeho životopisu, byl z hudebnické rodiny a hodně kreslil i obrázky pro děti. Druhá část výstavy je věnována obrazům jeho dcery - Aleny Kadavé - Grendysové - která je restaurátorkou a také maluje poetické a veselé obrázky. První část fotografií jsou obrazy Karla Franty, druhá část jeho dcery - označila jsem fotografii, kde začínají její obrázky. Fotoreportáž je pouze ochutnávka obrazů, ještě máte čas se jet na ně podívat i s dětmi. Výstava je až  do 6.1.2019.

Jak napsala Věra, vstupné je 40 Kč pro důchodce, děti a studenty  a je to na všechny 4 výstavy.

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Moc hezké. Ty možnosti vám závidím, ale jinak jsem ráda, že žijeme v závětří. Tedy většinou. Občas i u nás fouká víc, než je zdrávo.
Jitka Hašková
Děkuji všem za ohlasy. Mě ti čerti oslovili všichni a bylo těžké vybrat jenom část k článku.
Naděžda Špásová
Jitko, ty obrázky jsou moc hezké. Moc se mi líbí ten titulní obrázek. :-)
Libor Farský
To je nádhera! A já jsem dosud o tomto umělci ani o jeho dceři nic nevěděl...
Alena Tollarová
Obrázky jsou půvabné.
Dana Puchalská
Moc krásná výstava. Děkuji za pěkné fotografie.
Eva Mužíková
Jitko, dík za informaci, fotky jsou zábavné.
Věra Ježková
Jitko, bezva. Čerti byli sympaťáci. Andělé taky, ale od těch se to očekává.
Marie Doušová
Zajímavé obrázky.Dík.
Marcela Pivcová
Čerti a různí čertíci patří k mým oblíbeným postavičkám a vůbec mi nepřipadají zlí - spíš trochu důvěřiví, neohrabaní, nešikovní, někteří i docela milí a málokoho doopravdy vystraší. Na ty vystavené se také ráda podívám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...