Jak šel čas ve Strakonicích
Foto: autorka a archiv autorky

Jak šel čas ve Strakonicích

16. 10. 2018

vzpominky.jpg

Podobným srovnáním jsem se zabývala v roce 2012, kdy jsem si hrála s programem Gimp. Ve vrstvách jsem srovnávala Strakonice z roku 1950 - 60 a v současnosti. Takže snímky jsou neumělé a jen jsem je vytáhla na světlo,.


cela-1.jpg


Nejvíce mne zajímala Čelakovského ulice, kde bydlím.

rodny.jpg

V letech 1968 se bouralo vše a všude.

st-zakouti-cela-denik-clanek-solo.jpg
vjezd-do-cel.-ulice.jpg


Vjezd do Čelakovské ulice


straze.jpg


Ulice Na Stráži, která do ulice vede z náměstí.


Když jsme se do Strakonic z Prahy přestěhovali, bylo mi pět let a potulovala jsem se po celém městě, podél řek a také v okolních lesích. Maminka Pražanda ze Žižkova na výtku tatínka říkala: " Co by se jí tu tak mohlo stát, vždyť tu má auto jen doktor Bayer. "

 

 

altanek.jpgjezirko-4.jpg


V parku altánek a jezírko .


lazenska.jpg

Lázeňská ulice nevede k mlýnu, vše padlo na silnici do Plzně.

draci-skala-jpg.jpg

Na Podskalí se kámen nemění

zavadilka.jpg



Z vorařské chalupy u Otavy je příjemná hospoda

 

 Fotka úvodní je z prostoru před kostelem, kde z Benátek jihu, jak se město nazývalo,  se změnilo v betonové průmyslové město.

Z historie

 Fotografie z muzejních sbírek.

 

 

Můj příběh Soutěž - Jak šel čas
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Matoušek
Strakonicemi projíždíme vždy cestou na Šumavu. Párkrát jsme se tam při cestě zpět stavili i na jídlo. Fotografie jsou udělány zajímavou formou. Dík za umožnění "návštěvy" .
Eva Mužíková
Hani, smekám.
Marcela Broumová
Hanko, dík tobě mám Strakonice ráda a jsou čím dál zajímavější.
Libor Farský
Tak tohle bych chtěl umět ...
Alena Tollarová
Řešit, jestli by byly lepší opravané domečky nebo dnešní paneláky, nemá dneska smysl. Každopádně srovnání je zajímavé.
Elena Valeriánová
Hani, tvé srovnání tehdy a teď je velmi zajímavé.
Zuzana Pivcová
Báječné, a je prima, žes předběhla portál a zabývala se srovnáváním snímků už dřív. Já jsem kdysi viděla výstavu v Muzeu Hl. města Prahy také v tomto duchu, ale už marně vzpomínám, jaká čtvrť to byla - Libeň? Vysočany?
Marie Seitlová
Krásné vzpomínky, perfektně udělané.
Věra Ježková
Moc hezké. :-)
Ilona Erika Kolář
Hezky zpracované.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...