Zdejší starosta Milan Wenzl vzal podporu práce s lidmi opravdu vážně. Prosadil vznik Spolkového domu v němž se mohou setkávat členové různých sdružení a organizací tého části Prahy.Starosta je již více než patnáct let spoluzakladatelem Společnosti Antonína Švehly.
Rodák z Hostivaře, který byl naším ministerským předsedou v letech 1922-1929, je ostatně pro současného starostu patnáctky velkým politickým vzorem. Prvorepublikový premiér si jasně uvědomoval význam soužití lidí a nutnost porozumění. Tomu, stejně tak jako dnes, napomáhalo zapojení lidí do života spolků a různých organizací.
Pro patnáctku je pýchou, že zde působí baráčnický spolek, jehož cílem zůstává uchování lidových zvyků, lidové tvořivosti a hrdost na české kořeny. Není bez zajímavosti, že se k baráčníkům hlásí herec Jan Kačer, který je častým návštěvníkem společenských setkání Prahy 15.
Nejúspěšnější je uskupení aktivních seniorů, které má na 200 členů. Ti se mohou zapojit do různých kroužků. Ať už je to turistický, pěvecký, počítačový čí kroužek vaření. Také sportují, zúčastňují se seniorských sportovních her i na mezinárodní úrovni. Starosta Wenzl mezi ně často zve například fotbalisty Antonína Panenku či Karola Dobiáše.
Senioři mají jedinečnou kroniku v níž popisují, co vše se jim podařilo. Výčet spolkové činnosti by nebyl úplný bez zmínky o dobrovolných hasičích, sportovním klubu SK Olympia, v němž mohou sportovat i hendikepovaní.
O tom co vás může inspirovat se dozvíte v nové publikaci autorů Simony Fořtové a Richarda Koníčka nazvané Život patnácky. Publikaci najdete v běžné distribuční síti a na www.kosmas.cz
Božena Hažovápro portál i60