Starý, bílý most. Víte, kde se nachází?
Foto: autorka

Starý, bílý most. Víte, kde se nachází?

19. 9. 2018

Je mnoho mostů kolem nás, tento však je již od dětství srdci mému nejmilejší. Po něm jsem od svých tří let až do dnešního stáří každoročně procházela na své prázdninové dovolené. V dětství s rodiči, potom se svojí první láskou a mým synem a dnes pořád se svojí první láskou, která se stala mojí láskou životní a po mém boku též již zestárla.

Mostní konstrukce spojuje břehy řeky Labe v jeho horním toku, kdy Labe je mělké, s několika splavy, jeho tok je dynamický, koryto se spoustou hladkých, vodou omletých balvanů, na kterých se v mládí dobře skotačilo nejen mně, ale ze snímku je patrno, že i dnešní omladině a i dospělým.
Spojuje oba břehy uprostřed náměstíčka jednoho známého horského střediska, zvaného též Český Aspen. I když nedaleko má svého mladšího „bráchu“ ,slouží stále věrně pro pěší, kteří ho hojně využívají, mají zde totiž krásný pohled na tok Labe a jeho splavy. Rovněž tak i fotografové si přijdou na své.

Poznáte tento starý most, občas zachycený i v některém starším filmu?

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Bylo mi to trochu povědomé. V roce 1988 jsme tam byli s dětmi na dovolené od ROH. Musím říct, že hory nemusím, ale tady se nám moc líbilo. Třeba si to ještě zopakujeme.
František Matoušek
Tak tento most, který spojuje břehy řeky Labe znám vemi dobře. Je pravda, že jsem v tomto horském středisku byl naposledy někdy před 10 lety.
Eliška Murasová
Ještě před 14 dny jsem nevěděla, ale už vím. Navštívila jsem toto místo nedávno a most jse samozřejmě taky nafotila.
ivana kosťunová
Tak už vím. Název na dvě slova ?
Alena Vávrová
Znám a vím, kde je.
Jitka Hašková
Tak jsem ho poznala. Jezdí se tam lyžovat. V létě jsem tam nebyla.
Dana Puchalská
Myslím že jsem to našla. Ano a kde je ten mlýn?
Helena Votíková
... a kde je ten mlýn?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...