Cesty

Cesty

24. 9. 2012

Každá cesta prý někam vede,
všechny pak vedou do Říma,
každá má svůj cíl vytyčený,
někde končí i začíná.

Jsou cesty rovné i klikaté,
prašné,ale i s asfaltem
cesty do hor i do polí,
cesty autem, nebo i o holi.

Cesty, které vedou do lesa,
cesty z vesnice do města,
cesty lodí, letadlem, na kole,
cesty, co mají cíl ve škole.

Cesty domů jsou nejmilejší,
cesty v páru jsou nejkrásnější,
jsou cesty, kam auta nejedou,
a také ty, které nikam nevedou.

Jsou cesty tam a cesty zpátky,
co vedou do lesa, co projdou vrátky,
však cesta k srdci tvému složitá,
když já se na ní nechytám.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Děkuji všem na jejich názor,musím předeslat,že báseň jsem chtěla poopravit,ale už to nebylo možné,jen bych chtěla vzkázat paní Bartošové,že její fotky jsou skutečně nádherné,všem doporučuji se na ně podívat,když mi jde mráz po zádech,tak se mi něco nebývale líbí a tady mi ukápla i slzička od krásy,kterou jsem ve fotkách prostě našla,také mě oslovil náš společný název,díky,paní Marie za opravdový zážitek,něco neskutečně krásného,k tomu není třeba slov.
Jiří Libánský
Hezké je to. Nejvíc se mi líbí předposlední sloka. Ta je krásná. Sice bych tam dal třeba "...,co nikam...." Je to kratší a recitátor nemusí zrychlit, aby se vešel. Ale to je drobnost. A složitá cesta k srdci jistě připomene něco každému z nás. Dobře zvolené i zpracované téma.
Nina Šachová
Cesty k srdcím bývají opravdu ty nejsložitější a nejneschůdnější, ale právě proto se vyplatí po nich jít.
Zuzana Pivcová
Moc krásné, Jíťo, a mně v závěru taky velmi blízké. Literátovi sice asi nevyjde počet slabik, ale to Ti může být úplně fuk, na tom umění vypovědět se ze své duše vůbec nestojí!
Marie Bartošová
Paní Jitko, Vaše báseň mne příjemně oslovila. to, co vy umíte vyjádřit slovy, snažím se já prostředky výtvarnými, v poslední době fotografií (viz fotogalerie Cesty v obrázcích na mém profilu. Jen cestu k srdci, o níž to vlastně všechno je, nafotit nedokážu...
Jarmila Peerová
Je vidět,že jsi moudrá žena a dobře Jituško víš,že cesta k srdci bývá někdy naprosto neschůdná,vidíš její cíl,ale nikdy ho nedosáhneš,když po té cestě kráčíš sama...Tobě ale bych moc přála,abys došla a byla vlídně přijata....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.