Kde to asi je?
Foto: autorka

Kde to asi je?

27. 8. 2018

Dobrý den, přátelé.

Do dnešní fotohádanky jsem zařadila, jak je u mě zvykem, něco z naší krásné Prahy.  Vždyť v Praze je spousta zajímavých míst a stačí jen zvednout oči z chodníku nahoru a dívat se.

To jsem udělala i já. A vyfotila z protější budovy, kde jsem jeden čas krátce pracovala.

Typografickou Besedu najdete v centru Prahy.

Sdružení "Typografická beseda " bylo založeno v r. 1862.

Budova sloužila pro spolkovou činnost  typografů a sdružovala  v době svého založení 217 typografů.

Odehrávala se v ní divadelní představení, byl tam pěvecký spolek a další spolky. V roce 1946 byla T. B. násilně připojena k ROH.

Definitivní tečku za činností však udělal rok 1948. 

 

Přeji vám všem příjemné hledání a hezké dny.

Přiložený obrázek jsem použila ze stránky Pixabay.

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
A našla Věrko, našla?
Věra Ježková
Danko, až doteď jsem netušila, že něco takového existuje. Takže jsem zase nevěděla. A hledajíc na internetu, usoudila jsem, že ty odbory to nebudou.
Jitka Hašková
To jsem to popletla, je to z Václaváku.
Jitka Hašková
Oprava místo ve má být vede.
Jitka Hašková
Vidím, že moje odpověď zmizela. Našla jsem budovu v ulici, která ve z Vodičkovy od Dívčí školy do kopce.
Zuzana Pivcová
Zprvu mě zmátly ty odbory, protože název Typografická beseda platí snad dodnes pro odborový svaz polygrafie, který sídlí na náměstí pojmenovaném po významném britském politikovi. Ale tahle historická budova je opravdu v ulici, vedoucí doleva do kopečka z Václaváku, když se jde od muzea dolů. Myslím, že tam bývaly známé kadeřnické salony.
Alena Vávrová
Našla jsem to.
Dana Puchalská
Oprava.. typograf..
Dana Puchalská
Ano. Můj otec typografie tam chodil zpívat. Vlastně je to i moje malá vzpomínka nejen na něj, ale i na další typografy.
Jana Šenbergerová
Asi jsem to také našla na jednom náměstí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...