Opět na Řežabinci
Foto: autorka

Opět na Řežabinci

28. 7. 2018

V ranních hodinách jsem se vydala na kole na rybník Řežabinec, do tábora ornitologů z Prácheňského muzea v Písku. Probíhal zde již 42. ročník výzkumu a kroužkování ptactva. Rybník je obrostlý rákosím a zde v určitých místech se natáhne 220 m lehounkých sítí na záchyt. Po ránu se jich nejvíce zachytí, vyprostí a donesou v plátěných pytlíčkách do tábora.

Pod vedením J. Šebestiana začíná kroužkování, měření letek, tuku, váha, stáří atd., potom se vypustí.

Za mé přítomnosti jsem zachytila několik momentek této práce, několik rákosníků, ale hlavně sýkořici vousatou, a to pár (samičku a samečka), jdoucí hned za sebou. Sameček je pestřejší a kolem hlavičky mu visí tzv. černé vousy.

Pojďte se se mnou podělit o radost.

příroda
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Mošovská
Jde o celosvětový výzkum, tzn. evidence výskytu. Já např. jsem sýkořici vousatou za celý svůj život neviděla. Třeba je to exotický ptáček.
Lidmila Nejedlá
Jitunko, hezky jsi to zdokumentovala. Ale mně se nelíbí, že člověk stále strká do přírody nos. Ptáčkové jsou ve stresu, když se chytí do sítě. Kdyby mě takhle někdo chytil, znemožnil mi pohyb, strčil mě do pytle a pak si mě měřil, už bych se tam nikdy nevrátila.
Eva Balúchová
Jitko,krásné fotky,krásní ptáčci.
Naděžda Špásová
Jitko, to je moc pěkné a zajímavé. :-)
Jitka Mošovská
Sýkořice vousatá je rozšířena v Asii, Číně a Evropě. Hnízdění je nejvíce v jižních Čechách, Polabí a Moravě.
Libor Farský
Nádhera !
Jana Šenbergerová
Tam by se mi také líbilo. O sýkořici jsem nikdy ani neslyšela, takže dík za nový přírůstek do mé "voliéry".
Alena Vávrová
Jitko, moc zajímavé, díky!
Hana Rypáčková
Prima Jitko..
Zuzana Pivcová
To je, Jituš, krásná a ohromně záslužná práce!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...