Fotoreportáž: Padesát zastavení jara
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Padesát zastavení jara

28. 5. 2018

Nástup letošního jara byl opravdu impozantní. Žádná předehra, žádné plískanice a sněhové přeháňky, kdy se zima nechce vzdát své vlády, hned naplno pomalu letní teploty, rozkvetlá příroda, zpívající ptáci v rychlosti budují hnízda a snad ještě rychleji vyvádějí svá mláďata. Jaro v rytmu kvapíku. Vše se děje nějak překotně a v krátkém období, příroda jakoby souznila s člověkem, který také pořád někam spěchá, pádí, utíká. Není čas zastavit se, jiný by mohl být o krok vpředu, mít lepší auto, bazén, dovolenou. Spěcháme, abychom vydělali co nejvíc peněz, měli co nejvíc ... čeho? Všeho.

Ze svých toulek rozkvetlou přírodou, plnou ptačího zpěvu a vůní, jsem si pro vás připravila fotoreportáž. Víte vůbec, jak sladce a omamně voní obyčejný černý bez?

Znáte obec Rejchartice? Neznáte, nevadí. Já jsem o této vísce neměla také ani tušení, a přitom je nedaleko Šumperka. V Rejcharticích se ukrývá Andělárium. Více se můžete dozvedět zde: http://www.andelarium.cz/

Věděli jste, že spousta žabích samiček se utopí během páření? Pokud je jejich partner nenechá při milostném aktu se nadechnout …

Hrdličin zval ku lásce hlas … ale nesmí to být za oknem v pět hodin ráno. Souhlasíte se mnou?

Pro znalce divoké květeny mám jednu – dvě fotografie jako hádanku.
A pro vás pro všechny mám 50 zastavení jara ve fotografiích.
Snad se jarním kvapíkem trefím do vaší noty.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Chrpa to není, je to chrastavec rolní. :-)
Elena Valeriánová
Alenko, klidně názvy kytiček prozraď, já to nevím. Děkuji všem za hezké komentáře.
Alena Vávrová
Jj a ta druhá je chr....... ;-)
Alena Vávrová
Elenko, to je nádhera! Kytičku bych ráda uhodla, ale taky mi chybí spodní patro rostliny. Mohla by to být vr.....
Anna Čípová
Elenko, moc krásná zastavení. Taky je mi líto, že letošní jaro je v rytmu kvapíku. Barevná krása nemá letos dlouhého trvání, škoda. A počkám si na rozluštění hádanky.
Marie Doušová
Eleno, Vaše počtení a fotky jsou úžasné. Příroda vždy dokáže povzbudit a zpříjemnit život. Dík!
Libuše Heulerová
Elenko, moc se Ti to povedlo. Moc krásné přiblížení přírody. Díky za to.
Oldřich Čepelka
Krásné. To všechno nafotila Elenka? Tak dvojnásob úžasný! škoda že nevlastním fotoateliér.
Eliška Murasová
Elenko, jsi děvče přešikovné! Umíš to se slovem, a fotky, ty jsou naprosto úžasné, fakt móóc!!
Vladislava Dejmková
Hezké a vtipné, je to jako pohlazení v dnešním světě.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...