Sami
Ilustrační foto: pixabay.com

Sami

7. 4. 2018

Byla jsem sama,
jak jsou i jiní sami,
když radost semele
ti těžké soukolí,
byla jsem sama
s tisíci myšlenkami,
jež bolí dospěle,
ať řekneš cokoli.

Byli jsme spolu,
svěží jak nové ráno,
kdy kouzlo svítání
ti oči otvírá,
byli jsme spolu,
kde je to prokázáno,
když dnes jen ve spaní
se láska prostírá?

Jsme oba sami,
bez síly po vzkříšení,
a každý cestu svou
jen sobě vyšlapal,
jsme oba sami
a třetí cesta není,
jdu s tichou otázkou
Má dáti? nebo Dal?

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Zuzku jsem už mnohokrát vyzývala, aby své básně vydala - zatím jsem stále nepochodila. Ale z mé strany poslední pokus ještě zdaleka nebyl! (Třeba mne přece jen jednou poslechne).
Zuzana Pivcová
Tady nejde z mé strany ani tolik o skromnost, jako o určitou lenost a neochotu shánět někde peníze a sponzory. Když vidím, jak se prodávají kalendáře i60......
Jitka Caklová
Doma mám knížečku Šedesát odstínů lásky, vydanou redakcí i Jiřího samizdatové vydání se Zuzčiným podpisem, dovezené z íčkařského setkání v Rožnově. Nádherné básně přímo od srdíčka.
Jiří Libánský
Opravdu by to chtělo zpřístupnit širší veřejnosti. Někteří vědí, že jako opravdu velký obdivovatel Zuzany poezie jsem se i pokusil o jakési samizdatové vydávání. Všechny snahy naráží na téměř chorobnou skromnost autorky.
Soňa Prachfeldová
Díky !
Zdenka Jírová
Ta je opravdu výstižná a moc pěkná.
Jitka Caklová
Má dáti, dal v lásce neplatí. Dlouho byli jsme sami, šli každý vyšlapanou cestou svou. Nic se nezměnilo, jen ruku v ruce plníme si cíle, rukou nerozdílnou, společnou.
Hana Polednová
Zuzko, opět hezké...
Marie Seitlová
Krásně smutné.......
Dagmar Bartušková
Ano, třetí cesty není. Opět skvělé!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...