U bílé břízky

U bílé břízky

22. 10. 2017

Ve vsi hudba hraje,

                               všechno tancuje,

                                                           veselí se, skáče,

ale její srdce

                      pod tou tíhou hořce

                                                        jak pod kamenem pláče…

U bílé břízky stála,

                               do dálky hleděla:

                                                          kde je můj milý?

- Možná někde v dálce

                                     jeho rty se sladce

                                                                   s jinými spojily…

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Ty rozlítané sloky svou klesavou tendencí paradoxně zvyšují tragičnost chvíle. Pěkně jste to sepsal.
Libor Farský
Líbí ...
ivana kosťunová
Vždyť říkám, že mi to nejde :)) To dělají ty rozlítaně napsané sloky. Ale podstatné je, že se mi to líbí.
Oldřich Čepelka
No já to teda myslel tragicky...
ivana kosťunová
Verše slovně hodnotit neumím. Příliš často jsem ve škole musela zkoumat, co tím chtěl básník říci, že jsem k tomu pojala averzi. Tady dělám výjimku, protože tímhle způsobem napsané působí hravě až rozverně, proto se mi líbí.
Blanka Macháčková
Krásné (takové srozumitelně a mile archaické). Současní mladí zamilovaní by to asi vyjádřili jinak (poněkud moderně a pro mě nemile, protože bych tomu nerozuměla).

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...