Hrátky s češtinou - Uhodni
ilustrační foto: pixabay.com

Hrátky s češtinou - Uhodni

17. 10. 2017

Dnešní příběh je opět napsán dle nějakého klíče. Zkus ho najít.

Řidič Libor miluje Jindřišku. Řídí Liazku, píská si písničku. Jiskřivá zima. Libor Liazkou čistí bílou silnici. Milenci si píšou. Píp píp. Milý Libore, zítra! Libor píše: Jistě, milovaná Jindřiško, zítra! Píp píp.

Libor řídí Citroena. Již vidí Jindřišku. Típne cigaretu, líbá milenčina líčka. Dívka šílí: Miláčku! Míjejí divadlo, nízké zídky, cihlové vilky, místní kino, míří liduprázdným sídlištěm. Liborův minibyteček vítá milence. Říkají si životní historky, pijí limonádu, jí čipsy. Libor lije cinzáno, číšky cin cink. Hifivěž šíří tichem písničky, Libor dívčinu šimrá. Jindřiščino chichichi, bílá minikošilka, líbání, milostné šílenství.

Zimní jitro, vichřice sílí. Libor vítá Jindřišku: „Miláčku, miluješ pirožky?“

Dívka tiše říká: „Miluji Libora, víš?“

Libor šibalsky: „Vím, diblíčku!“

Milenci fičí  Citroenem zimním sídlištěm,  míjí viadukt.

Libor: „Díky, miláčku, zítra?“

„Jistě, zítra, milý Libore!“

Jindřiška si tiše píská. Miluji, miluji, miluji...

 

 

 

 

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
Jé, Libore, já když to psala, tak jsem si tak nějak ani na tebe nemyslela, potřebovala jsem mužské jméno s druhým písmenem "i" a zamítla Jindru, poté podobného Jirku, pak jsem chtěla dát Milana -a "mil" už je tam taky dost, pak mne napadl Libor........tak už tam jsi a jak vidíš, Jindřiška Tě miluje, miluje, miluje!!!! A jak v té reklamě, co teď slýchám v TV - Sluníčko a měsíček se milují!!!
Libor Farský
Libor nějak nemá svůj den. Pravil: "Jestliže Tě miluji, tak co je Ti do toho!" :-)
Libor Farský
Libor nějak nemá svůj den. Pravil: "Jestliže Tě miluji, tak co je Ti do toho!" :-)
Jana Šenbergerová
i/í se nedají přeslechnout, jasně vedou. :-) Heli, jsi dobrá.
Oldřich Čepelka
Kdybych neměl nápovědu paní Fialové, určitě bych na to ve své překotnosti nepřišel. Díky, Fialová. Již vím!
Věra Ježková
Líbí, milá dívko.
Zuzana Pivcová
Jarmilo, to je tedy trefa! Ale tím asi hádání skončilo. :-D
Jarmila Fialová
V každém slově je jako druhé písmeno i.
Jitka Hašková
Velké hezké, ale můj mozek je příliš technicky zaměřený, takže mi nic nenabídl.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...