Poznáte tento kostel?

Poznáte tento kostel?

3. 10. 2017

Kostel stojí pod hradem, který je dominantou Litovelska a Mohelnicka. Je zasvěcen benediktinskému opatovi a je spravován Německým řádem.

Farní kostel vznikl v letech 1727-1728 přestavbou goticko-renesanční hradní kaple. Uvnitř jsou hroby tří pánů z Bergů.

Cennou památkou kostela je zazděný obraz z 16. století, který je vytesaný z jednoho kusu kamene.

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Kostel sv. Gotharda se nachází v obci Bouzov pod hradem, který byl prohlášen za národní kulturní památku v roce 1999. Děkuji za komentáře a Bouzov za návštěvu určitě stojí.
Miluše Hasenohrlová
Našla, pomohl mi hrad.Tam jsem ještě nezavítala.
Jitka Hašková
Našla jsem, ještě jsem tam nebyla. Je to tam opravdu krásné. Doufám, že se mi podaří se tam vypravit.
Zuzana Pivcová
Absolutně nevím, tak jsem hledala, pomohl mi Německý řád a Mohelnicko. Podobný obraz jsem nikdy nikde neviděla.
ivana kosťunová
Poznala-obraz je nádherný...
Alena Tollarová
Kdyby nebyla vidět hradní věž, tak bych nevěděla. Ale takto stačil jeden pohled. Na hradě jsem byla, v kostele nikoli. Kdybych tenkrát věděla to co dnes, určitě bych tam zašla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...