Fotoreportáž: Výchovná rodičovská lekce u čápů
Foto: autorka

Fotoreportáž: Výchovná rodičovská lekce u čápů

13. 8. 2017

Středa 9. 8. 2017, ráno:

mladí čápi z hnízda na komíně staré pekárny začali objevovat širý svět a dali se vlet. Soudím, dle jejich chování, že to bylo úplně poprvé.
6,30 hod. - vylétl první odvážlivec. Je to ten, který stojí vždy sám na kraji hnízda, zatímco ostatní dva se k sobě „choulí“
6,32 hod - po krátkém váhání odlétá i druhý mlaďoch. Na hnízdě zůstává pouze jeden - poslední. Říkám mu „Malý poseroutka“.
6,41 hod. - přilétá jeden z rodičů s pořádnou dávkou krmení v zobáku. Čekám, co se bude dít. Rodič chvilku v údivu zůstane stát, pak se otáčí a s plným zobákem odlétá ve směru letu prvních mláďat. Jakoby říkal: „cheš jíst, tak leť“
6,43 hod. - 13 minut po odletu prvního mladého čápa si po vzoru svého rodiče dodá odvahu i Malý poseroutka a letí … letí. Zdařilá výchovná lekce.
6,44 hod – na hnízdo se vrací rodič se snídaní a vzápětí i Malý poseroutka. Rodič mu tam nechává snídani a odlétá pro další dávku krmení. Mládě nejdříve vyhlíží sourozence, ale pak se pouští do snídaně.
Odcházím.
7,18 hod. - se vracím a na hnízdě už jsou opět všichni doma. A ládují se snídaní, kterou jim přinesl zřejmě i druhý rodič.

Měla jsem štěstí, že jsem byla u toho se svým fotoaparátem. Pojďte se, prosím, podívat.

příroda
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
"Naše" hnízdo je už druhý den zcela prázdné.
Hana Rypáčková
Máš je pěkně podchycené, Elenko. Když jsme na louce uviděli hejno čápů už na cestě do Afriky, vzpomínali jsme na tebe... Krásná reportáž...
Libuše Křapová
Ty jsi dobrá, Elen :-) A máš trpělivost i štěstí, tohle zachytit v čase i foťákem :-)
Anna Čípová
Elenko, obdivuhodná trpělivost a umění přiblížit slovem i fotografií dění v přírodě. Díky moc. Byla jsi ve správný čas na správném místě. Tleskám.
Eva Mužíková
Elen, opravu jsem z Tvè reportàže dojatá, máš můj velký obdiv. Ke všemu jsem se dozvěděla, jakou potravou se mimo žab živí čápy. Díky.
Dana Kolářová
Moc ráda jsem se podívala. Díky za pěkný zážitek.
Jarmila Komberec Jakubcová
Elenko to se ti fakt povedlo. Nádherné fotky. Jsi šikulka.
Věra Ježková
Moc hezké. Díky za hezkou chvilku.
Marta Nosková
Pěkně odpozorovaná "výuka letu" a k tomu krásné fotky.
Alena Vávrová
Elenko, to je fantastická reportáž o vylétnutí z hnízda, děkuji, chtěla bych to také zažít, ale u nás čápy nemáme.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.