Hrátky s češtinou - souhlásky
Ilustrační foto: pixabay.com

Hrátky s češtinou - souhlásky

30. 6. 2017

Vzpomněl jsem si, že jsem ve své knize Maléry a já (www.malery.cz) publikoval báseň z mládí..., no nevím, líp to nešlo...

 

Nevydařený pohřeb

Smrt. Vlk krkl, zmlkl hrd.

Hrst slz vhrkl.

Vrť prst skrz srst.

Scvrnkls trs v plť? Prd! 

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Uf!
Oldřich Čepelka
Teda Helenko Červenko, ještě že se rýmujete tak jako tak. Ale váš příspěvek, to je prostě sqost!!
Lidmila Nejedlá
Vstrč prst skrz krk, mlč, vrť...
Alena Vávrová
Palcuju! Oběma! Já se zmohu akorát na to "prd" :-D
Helenka Vambleki
Skrz Krč (čtvrť mlh) frnkl chrt. Srb z Brd shltl hrst zrn, brkl, strhl krk, krk zvlhl. Krm, trp, prď, smrď... Srb z Brd pln mrch strhl prť. Chrt zdrhl skrz čtvrť... Blb! Brzď, prrrrr! Prsk! Chrt - smrt, ztvrdl. Smršť. Trn, klk, hrb. Krb pln vrb, škrt, škrt...Srb z Brd zmrzl. Trs chrp. Zdrž slz.
Zuzana Pivcová
Tady nic nevymyslím, tím více v rámci příběhu. Napadají mě jen citoslovce typu brnk, frnk, drc a ..... :-D
ivana kosťunová
Tak to je opravdové mistrovství.
Věra Ježková
Prima. Podívala jsem se na Maléry. Vtipné, neupovídané.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...