Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

25. 6. 2017

Kostel z roku 1772 se nachází na Drahanské vrchovině v obci, o níž první písemná zpráva je z počátku 16. století. Kostel stojí v blízkosti silnice vedoucí z Prostějova do Boskovic.

V obci se narodil římskokatolický kněz řádu dominikánů, politický vězeň a archeolog. Papežem Janem Pavlem II. byl pověřen výzkumem pohřebiště pod bazilikou sv. Petra ve Vatikánu.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Kostel Narození Panny Marie se nachází v Protivanově. Dlouho jsem váhala, zda mám vložit fotografii pamětní desky. Určitě hodně pomohla, ale zároveň přiblížila osud zajímavého člověka. Zuzko, na tvoji otázku neumím odpovědět, názory archeologů se rozcházejí.
Miluše Hasenohrlová
Našla hned, pomohla pamětní deska.
Marie Seitlová
Našla jsem, na P....
Jitka Hašková
Výborná nápověda, našla jsem rychle.
Lenka Hudečková
Našla jsem podle rodáka, dobrá nápověda Aničko :-)... buďme na sebe hodní :-)
Mirek Hahn
Mám to ! :-)
Zuzana Pivcová
Výborně, našla a ještě jsem se dozvěděla zajímavosti o politickém vězni. A s jeho nálezem hrobu věrozvěsta to je potvrzeno?
Helenka Vambleki
Našla jsem, šla jsem s větrem, protože protivětřík nebyl :-). Hlavní oltář s obrazem, který byl zhotoven v Tyrolsku koncem 19. stol.
Jana Šenbergerová
A jsme doma. Nápověda byla jasná.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...