Poznáte tuto stavbu?
FOTO: autorka

Poznáte tuto stavbu?

9. 6. 2017

Toto původně panské sídlo se nachází v okrese Beroun. Později se stalo hradem s dlouhou historií majitelů. V roce 1945 byl areál zestátněn a postupně devastován, inventář rozkraden a nebo zničen. Využíván k nevhodným účelům postupně chátral a nakonec byl pro veřejnost díky havarijnímu techn. stavu uzavřen. V roce 2002 byl vyhlášen Národní kulturní památkou. Postupně probíhají stavební a restaurátorské práce a obnova parku. Pro veřejnost se zde konají prohlídky 15ti interiérů posledních šlechtických majitelů a výstavy hraček jejich dětí z depozitářů hradů a zámků. Konají se zde svatební obřady.

Nápověda: " na stole už hoří svíce, kdo nám o tom poví více, je to .....  .........e?"

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Tomanová
Je to zámek Hořovice.
Jitka Hašková
Našla jsem rychle, díky fotkám v Googlu. Ve městě jsem byla asi před 30 lety, ale zámek byl tenkrát v hrozném stavu.
Naděžda Špásová
Tak jo, už jsem to vypátrala. Je mi to hodně povědomé, ale zaboha si nevzpomenu, jestli jsme tam někdy byli. Ho, ho
Jana Kovářová
Už nám pustili elektřinu, našla jsem.
Věra Lišková
Neznám, ale našla jsem, díky dobré nápovědě.
Lenka Hudečková
Super hádanka, poznala jsem jen podle fotky, ještě jsem si ani zadání nečetla. Byli jsme tam už asi 3x - naposledy vloni :-), je zde i muzeum

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...