Poznáte květinu?
Foto: autorka

Poznáte květinu?

30. 5. 2017

Tato vcelku u nás již vzácná rostlina je z čeledi pryskyřníkovité.

Jedná se o vytrvalé byliny s krátkými silnými oddenky.

Lodyha je většinou přímá. Listy jsou střídavé.

Květy jsou jednotlivé či po několika málo ve vrcholu.

Plodem je měchýřek, měchýřky jsou uspořádány do souplodí.

Je známo asi 30 druhů, které jsou rozšířeny v mírném až chladném pásu Evropy, Asie a Severní Ameriky.

Ve střední Evropě jsou pouze 1–2 druhy (záleží na taxonomickém pojetí).

Vyskytují se například v našem chladném kraji na jednom místě a my se na ně každý rok jezdíme podívat...

 

Náípověda o výskytu: více symbolů křesťanství 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Ano je to krásná kytička. Když jsem byla malá holka a jezdila k babičce na venkov, byly jich tam sousty. A my děti jsme jí říkaly mastný knedlík. Teď jich fakt mnoho není. Škoda.
Lenka Hudečková
Díky Jani a díky i Vám všem :-)
Jitka Hašková
Tak jsem to jméno přece jenom našla.
Jana Šenbergerová
Moje oblíbená jarní kytička. Ve volné přírodě jsem ho u nás asi neviděla, ale občas je k vidění v zahrádkách. Ráda bych ho viděla někde na louce ve velkém množství. Pěkná hádanka, Lenko.
Lenka Hudečková
Jedná se o upolín a u nás ho najdete na Upolínové louce u Tří křížků...
Zuzana Pivcová
V konci toho názvu je druh ryby.
Alena Vávrová
Hezká hádanka - ale znám také na první kouknutí. Nevím, zda jsem ji viděla v přírodě, ale měla jsem koupený nějaký jeho kultivar a hodně dlouho v zahradě. Jen nepřežil přesazení.
Naděžda Špásová
Tak já se nechám poddat. Určitě jsem se s ní setkala.
Anna Čípová
Našla jsem. Jen nevím, zda je to ......evropský nebo nejvyšší. Je známo asi 30 druhů, které jsou rozšířeny v mírném až chladném pásu Evropy, Asie a Severní Ameriky. Ve střední Evropě jsou pouze 1–2 druhy. Budu čekat na odtajnění.
Hana Rypáčková
Znám chráněnou louku s ú....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.