Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

25. 5. 2017

Tento kostel je zasvěcen tentokrát ženě :-)

Kostel postavil stavitel v barokním slohu nedaleko náměstí na základech v roce 1688 zbořené starší gotické stavby, o níž jsou první zmínky z roku 1496.

Svěcení kostela se uskutečnilo 8. října 1690.

Chrám je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Třikrát již kostel vyhořel, vždy však byl vzápětí obnoven, popřípadě i rozšířen.

V roce 1903 byla zdejší farnost povýšena na děkanství. V roce 1973 byl původní hodinový stroj věžních hodin přenesen do městského muzea a nahrazen novým s elektrickým zvoněním.

Poslední velká oprava kostela byla provedena v roce 2000, v září 2006 byla věž poprvé mimořádně zpřístupněna veřejnosti.

Už víte?

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Tentokrát jsem to vzdala ...
Lenka Hudečková
Dobré ráno, všichni jste správně uhodli, že se jedná o Kostel svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech.. :-)
Anna Potůčková
Hodně jednoduché díky nápovědám. Volám, že v názvu místa jsou skryté plošné výměry !
ivana kosťunová
Tak už asi vím - volám, voláš, voláme latinsky - :))
Anna Čípová
Chybička se vloudila. byly vystavěny
Anna Čípová
Našla jsem. Stavebními památkami na území města jsou zachovalé roubené domy, které vystavěny alpském stylu.
Mirek Hahn
Našel, nebylo to hned... ale ten barokní štít mi naznačoval, že to bude někde na jihu :-)
Jitka Hašková
Ano, našla, stavitel Jan Canevalle.
Zuzana Pivcová
Tak to jsem měla víc štěstí než rozumu. Ale to zasvěcení....dosud jsem neslyšela o kostele se jménem takové světice. Svatá a ještě dvě slova.
Jana Kovářová
Rychle nalezeno podle nápovědy. Město je členěno na 3 části, leží v jedné CHKO.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.