Jeden veselý den u zmrzliny
Foto: autorka

Jeden veselý den u zmrzliny

28. 7. 2017

Čtyři kluci asi kolem 20 let přišli pro zmrzlinu. Jeden byl určitě Polák a další tři, nevím jistě, zda Poláci nebo Češi, si z něho dělali legraci. Asi ho chtěli přivést do trapné situace a čekali, jak z toho vybruslí. Celou dobu naší domluvy z toho měli velikou legraci.

„Proše dvě, na prstech ukázal dvě, miešané.“

„Dvě míchané, a dále?“ Vytřeštil na mne oči a za ním pořádný smích.

Vysvětluji: „Jste čtyři a chcete dvě zmrzliny“ současně na ně ukazuji 4 a 2. Opět smích. „Nie, iba dvě.“ Pokračuji: „Střední?“ a při jeho zděšeném výrazu a smíchu kamarádů dodávám: „L"?

„Ja, L, miešané.“ Zaplatil a já natočila miešané.

Od začátku debaty jsem byla smíchem nakažená, a tak v domnění, že mne chtějí přivést do rozpaků nebo trapné situace, jestli mu budu rozumět, dodávám: „Mne do rozpaků nepřivedete.“ A vesele jsem se bavila.

Když jsem dotočila druhou zmrzlinu, jeden mu něco pošeptal a debata pokračovala. „Ješče raz, vanila L.“

„Ano, prosím, 24 korun.“

Milý mládenec se přehraboval v peněžence s drobnými a povídá: „Pošukam.“

Opět smích, hoši už slzeli a pomalu se svíjeli smíchem. Zvláště, když jsem rovněž se smíchem dodala: „Klidně pošukajtě, já počkám.“

Začervenal se a dodal něco, ve smyslu, že si neuvědomil, co to v češtině znamená, a já silně nakažená smíchem se slzami v očích jen dodala:    

„Já jsem vám, hoši říkala, že mne do rozpaků nepřivedete, ani česky ani polsky ani anglicky.“

Zaplatil, dostal zmrzlinu, kterou si vzal další mladík, mimochodem, zjistila jsem, že to byl Čech, a odcházeli. Nevím, zda to byla sázka nebo něco jiného, ale nechali ho v tom pěkně vykoupat. Jenom doufám, že onen mladík z toho nebude mít nějaké následky. Zato já měla celý den výbornou náladu a nezkazil by mi ji ani ten nejprotivnější zákazník, na které ovšem nemám štěstí. A jeden za každou sezónu se dá zvládnout.  

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Danko, přeji hodně veselých zákazníků. A zmrzlinu točíš báječně.
Naděžda Špásová
Danko, je vidět, že se u zmrzliny nenudíš. Od tebe by mi určitě moc chutnala. Tak ať ti to hezky točí.
Eva Balúchová
Danko,já bych si dala velkou vanilkovou,děláš mi chutě.
Lidmila Nejedlá
Jůůůů ty jsou! Nedivím se, že máš hodně veselých zákazníků.
Alena Tollarová
Tvoje zmrzlinky jsou úžasné. Čekají nás horké dny a Tebe jistě i hodně práce. A jak Tě znám, tak i zábavy ...
Lenka Hudečková
Danuško, moc pěkná historka... tak ať chlapec pošuká a Ty prodávej dál veselou zmrzlinu :-)
Helenka Vambleki
Asi někdy v Porubě pošukám tu zmrzlinářku
Hana Rypáčková
To je prima, že se při práci nasměješ...
Elena Valeriánová
Paní Zmrzlinářko, já bych si dala kteroukoliv, jsou nádherné a lákající. Pošukal a nebo pohledal, hlavně že našel a dobrou náladu přinesl.
Anna Potůčková
Smích před spánkem ...Co víc si na noc přát? A zmrzlinku bych si také dala.....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...