Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

19. 5. 2017

Kostel, který Vám dneska nabídnu, je něčím zvláštní... pořádně si prohlédněte úvodní fotku. Takových kostelů je v Čechách jen poskrovnu, i když jméno má zase hodně klasické. Je nazýván též vzácným kostelem

Kostel je významnou architektonickou památkou malé obce v Čechách...

 

V místech kostela stávala původně dřevěná kaple ze 14. století.

V době před rokem 1842 byl kostel přeměněn na hřbitovní. Po zrušení hřbitova v roce 1946 přestal kostel udržován a postupně chátral.

V letech 2004-2005 proběhla celková rekonstrukce zchátralého kostela.

 

Tyto údaje by mohly stačit...

 

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Paní Votavová, a já to pochopila tak, že z Andělské Hory je kostel jako na dlani :-)
Lenka Hudečková
Našli jste správně, jedná se o Vzácný trojboký kostel Nejsvětější trojice v Andělské Hoře.
Alena Vávrová
Uhodla tzv. "na fleku", ověřila správnost. Dobrá nápověda...
ivana kosťunová
Poznala jsem, ale bez nápovědy by to asi nešlo. Dvě slova, Goethe, andělé.
Jana Šenbergerová
AH..a! Pěkně symbolicky vyjádřena Boží trojjedinost. Na stejnojmenné hoře se nachází pamětní deska J. W. Goetha.
Jitka Hašková
Našla jsem, není nad anděly.
Naděžda Špásová
Už jsem to taky našla. Anděl to jistí.
Anna Potůčková
Díky skvělým nápovědám jsem našla velmi rychle. Další nápovědou by mohlo být, že stejnojmenný název místa, kde stojí najdeme najdeme na mapě hned 2krát
Jana Kovářová
AHa, název na 2 slova, v obci žije jen 254 obyvatel. Mají tam několik rybníků.
Mirek Hahn
To nebylo lehké. Stáli při mně všichni andělé, že jsem to našel.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...