Poznáte klášter?
Foto: autorka

Poznáte klášter?

15. 5. 2017

Největším lákadlem pro turisty je klášter, který byl založený v roce 1115 pro řád benediktinů.

Na počátku 14. století patřil mezi nejbohatší kláštery v českém království.

Město je nějak spjato se sv. Janem Nepomuckým.

Původní románská bazilika byla v 18. století přestavěna ve stylu tzv. barokní gotiky.

 

Město leží v okrese společně jako město, které má ve jménu drahý kov.

Nachází se v nadmořské výšce cca 400 m n. m. 

Výměra obce je celkem 48,6 km².

Protéká zde malá říčka, která má velkou "sestru". (příklad Modla a Modlička)

 

Našli jste klášter?

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Dobré ráno, super, uhodli jste - je to klášter v Kladrubech :-) u nás v Zapadočeském kraji.
Anna Čípová
Našla jsem docela rychle díky skvělým nápovědám.
ivana kosťunová
Našli, nechala jsem to koňovi, že má větší hlavu a vyšlo to
Jitka Hašková
Našla jsem, byla jsem ve stejnojmenném městě v rehabilitačním ústavu.
Lenka Hudečková
Naďo, myslím, že těch míst se stejným názvem je hodně po republice...Helenko, tak navštivte, a pak rovnou i Světce, stojí to za to :-) (a pak i nás)..Miluše, ano, je to tak
Helena Votíková
Díky radám níže, jsem vybrala jiný kov a .. jojo, mám. Zatím jsme klášter nenavštívili. Leni, dík za tip.
Naděžda Špásová
Už to mám. Název této obce má jedno slavnější město u nás. Dokonce je jedna obec s tímto názvem i kousek od Ústí.
Jana Kovářová
Tak klášter bych dnes měla. Já jsem nejdříve zkusila Zlaté Hory, ale ten kov to nebyl...
Zuzana Pivcová
Mám, mám, sice jsem zprvu začala šmejdit kolem Zlaté Koruny jako nápovědy, ale tak drahý kov to nebyl.
Jana Šenbergerová
Tam bychom si mohli užít i různých koníčků.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...