Poznáte kostel?
FOTO: autorka

Poznáte kostel?

28. 4. 2017

Vážení íčkaři,

mám pro Vás další velmi krásný a zajímavý kostel, který leží  v místech, kam s Jiříkem moc rádi jezdíme (oblast).

Jedná se o pozdně gotickou stavbu. 

Podle legendy zde založil poustevník dřevěný kostelík, kam přicházeli poutníci kát se. 

V obci žije asi 1800 obyvatel, mj. i naše rodina :-), za kterou se každý rok zastavujeme a právě daný kostel obdivujeme.

Nadmořská výška obce je  540 m n. m. a starosta se jmenuje Bohumil...

Kostel, kaple, fara a hospic v tomto komplexu byly v roce 1995 prohlášeny za národní kulturní památku.

Snad to stačí....zatím.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Tak pro všechny, kdo uhodli potvrzuji a pro ty, co neuhodli sděluji, že se jedná o kostel Kájov, který se nalézá cca 4 km. od Českého Krumlova...
Jitka Hašková
Tak ani po ránu nejsem moudřejší. prosím o odhalení.
Lenka Hudečková
Dobré ráno - kopíruji z tetičky Wiki - počet obyvatel: 1 823 (2016)
Anna Čípová
Našla jsem poměrně rychle, jen údaj o počtu obyvatel je ve Wikipedii jiný. Kostel je krásný.
ivana kosťunová
Pomohl zpěvák , už vím. Ale vážně js to legrační název.
Anna Potůčková
Nádraží jsem nenašla ale kostel ano. Vzpomněla jsem si na jednoho našeho automobilového závodníka v Rallye Paříž-Dakar
Naděžda Špásová
Tak jo, hledali rádcové a našli. Název je fakt srandovní. Pomohl vězeň.
Jana Šenbergerová
Našli jsme díky národní kulturní památce.
Zuzana Pivcová
To je hezký název, jako kdyby to bylo sídlo oblíbeného zpěváka s jeho jménem ve zdrobnělině.
Jana Kovářová
Kostel jsem našla rychleji než nádraží. Kaplička je nad zázračnou studánkou.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...