Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

12. 4. 2017

Myslím, že pro řadu z vás bude uhodnutí tohoto nádraží až školácky lehké. Ale proč si nedat jednou také trochu oddychovku?

Nádraží bylo zprovozněno v roce 1845. Je jedním z méně obvyklých neprůjezdných, tzv. hlavových nádraží. Během své existence několikrát změnilo název. V současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí, kterou už si skutečně zasloužilo. Zdá se tedy, že nedojde k jeho zrušení, o němž se v nedávné minulosti uvažovalo.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Myslím, že spojení tatíčka a středu z nápovědy každému název ujasní. Je to to druhé největší nádraží v Praze.
Elena Valeriánová
Já to asi taky vím, což je k podivu, ale taky důkaz, že nejsem negramotný indián z peruánských hor, ale taky důkaz, že umím číst. Nikdy jsem tady nebyla, obě ulice, na kterém stojí jeho budovy začínají písmenem H.
Zuzana Pivcová
Každý dává ke "svému" Nádraží víc fotek, někdy i z obce, což by tady asi dost dobře nešlo. A přiznám se, že jsem to zařadila hlavně proto, že v té době zrovna žádné jiné nádražní hádanky nebyly.
Jiří Libánský
Myslel jsem si jaký mám úžasný nápad. Zajímavý, málo známý pohled na jedno nádraží. Když jsem ho svěřil Zuzaně, dozvěděl jsem se, že ona už to nafotila a připravuje zveřejnění. Ovšem přidala k tomu další fotky a informace, že by nádraží poznal i negramotný indián z peruánských hor. To já bych nechal čtenáře více tápat a pátrat. Tak musím připravit nádraží jiné. A na informace nebudu takový hýřil.
Hana Čadová
Dost často okolo tohoto nádraží jezdím. Vnučka jezdí denně z nádraží denně do školy!
Jana Šenbergerová
To známe. Jezdila jsem odtamtud na Děčín.
Marie Pudichová
Ještě jsem tam nebyla, ale už vím jak hledat...
Jitka Hašková
Před tímto vchodem bývala stanice tramvaje. Teď se už většinou vchází za rohem nebo za dvěma.
ivana kosťunová
Pro mimopražské to zase tak jednoduché není, ale vím a odcházím středem.
Naděžda Špásová
I já to vím. Občas jsem kolem něj chodívala a manžel tam měl barikády při filmu Osvobození Prahy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...