Poznáte toto nádraží?

Poznáte toto nádraží?

7. 4. 2017

Starobylé městečko, kde se nádraží  nachází, bylo pro svůj dochovalý historický ráz s řadou architektonických památek, prohlášeno městskou památkovou rezervací. Leží na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí. Tradičně se zde pořádají historické trhy a akce. Je znamenitým místem pro poznávání turistických cílů v okolí. Mně nejvíce učarovala dvojice stejných kaplí barokního poutního místa a zachovaná rozsáhlá zřícenina známého hradu, jenž jako jeden z mála je důmyslně ukryt v údolí.

Kolem velkého rybníka s jednoslovným názvem pořádá město každoročně tradiční přespolní běh.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Díky nápovědě od Miluše B. jsem také našla zrovna ve chvíli, kdy venku zaštěkal pes. Přidám další indicii, že tu stojí kostel sv. Petra a Pavla.
Zdenka Žichovská
Našla jsem, přidám pomůcku - ptačí domky a asi tam dost štěkají psi. Hledání nádraží mě baví a také nějaké přidám, ale až udržím foťák (zatím stále pravá ruka v sádrovém krunýři)
Alena Tollarová
Úúúú, dneska to je lehké. Hledat nemusím. A fotek mám taky hafo. Jen ne nádražích.
Naděžda Špásová
Tak se musím pochlubit. Tentokrát jsem nemusela nikde nic hledat. Před 4 lety jsme tam byli s kamarády na velikonoce a vše, co je na fotkách, jsme si poctivě prochodili. Bylo to strašné. Myslela jsem, že vypustím duši. Dokonce jsme s mužem vylezli i na věž na hradě. Jo a tenkrát padal sníh. Ale jinak je to tam moc krásné. Rybník jsem si fotila loni, když jsme se vraceli z Doks a má moc hezké jméno, takové zlatavé.
Zuzana Pivcová
Zatím nevím, to zase bude pátrání.
Anna Čípová
Pokud je nádraží v severních Čechách /17 km od Litoměřic/, tak jsem našla. Ale hledání nebylo vůbec snadné. Jen aby to bylo správně.
Ilona Erika Kolář
Ivano, na hradě se skutečně točil film Dva na koni, jeden na oslu a v městě jeden z našich oscarorých filmů.
Mirek Hahn
Vííím :-) Kostelíčky jsou určující.
ivana kosťunová
V městě samotném se také točil známý film, ale kdybych prozradila, tak už by uhodl každý.
ivana kosťunová
Jestli se na tom hradě točil film Dva na koni, jeden na oslu, tak bych prosím věděla...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.