Poznáš toto nádraží?

Poznáš toto nádraží?

4. 4. 2017

Obec byla před svou zástavbou romantickou kopcovitou krajinou, kde mezi vinicemi stálo jen několik statků a viničních usedlostí. Jméno pravděpodobně patří do početné skupiny slovanských místních jmen utvořených z kořene *ljub- milovat. Železniční stanice vznikla v roce 1877, i když nejstarší železniční dráha na území Českých zemí, dráha Olomouc – Praha, procházela tímto místem již v roce 1845. 

Na základě zemského zákona bylo toto místo  12. září 1901 připojeno k vedlejšímu městu.  
Nádraží bylo roku 1913 přejmenováno a poté ještě třikrát, poslední název nese stanice od roku 1985. 
Při modernizaci osobní části nádraží v roce 1978 byla postavena nová odbavovací hala, nástupiště byla zakryta a pod kolejištěm byly vybudovány podchody. 
Místo je provázáno se spisovatelem B.H., který zde bydlel od roku 1950 do roku 1973 a roku 1956 si na zdejším zámečku vzal ženu Elišku.
Také se zde nachází hostinec, který je považován za jedno z tradičních center dechové hudby a milovníci této hudby ho jistě znají z televizní obrazovky.
Kdo uhodne, prosím, ať neprozrazuje, ale přidá další indicii a dá možnost i dalším hadačům.

img-5003.jpg  img-5019.jpg 

Vstupní hala                                                     První nástupiště

img-5005.jpg  img-5013.jpg 

Dlouhý podchod                                               Za kolejemi

img-5015.jpg  img-5012.jpg 

2.4. a vše už kvete                                          Lokotka na první koleji

img-5006.jpg   img-5023.jpg

Až budu ve vlaku, spustí se déšť                   Už mi to jede!

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Čadová
Z tohoto nádraží je vidět k víceúčelové hale, která má kruhový půdorys. Toto nádraží je ve čtvrti V.
Helenka Vambleki
Tu dechovku s J.Z. jsem vyčetla na wiki, má se vztahovat celkově k místu
ivana kosťunová
Ta dechovka mi do toho taky nezapadá, KG ano, myslím, že jsem se trefila.
Hana Čadová
Ano nádraží jsem poznala. Na fotce, kde je lokotka je vidět dům, ve kterém jsem 25 let žila! Kde se ženil B.H. s ženou Eliškou, jsem také měla svatbu. Tato část Prahy měla název jako jeden hudební nástroj. Poblíž tohoto nádraží se vyučil zpěvák K.G. O hostinci tradičních center nevím, zda se jedná o pořad, který uváděl J.Z., tak je dost daleko od nádraží.
Zuzana Pivcová
Před 28 lety se moje sestra, která se se žáky vracela ze školy v přírodě, vůbec nemohla s dětmi prodrat z nádražní haly ven. Tolik tam bylo najednou cestujících.
Anna Čípová
Díky nápovědě jsem si jen ověřila můj tip. Snad jsem uhodla.
Ilona Erika Kolář
Znám. Z ústí nad Labem hlavního nádraží je to 108 km a musí se jednou přestupovat.
ivana kosťunová
BH mám spojené s Prahou a Kerskem , ale narodil se v Brně. takže docela široký okruh hledání. Přesto mě napadl prvorepublikový název jednoho takového nádraží. Tak počkám, snad jsem se trefila.
Hana Rypáčková
Silně mě to připomíná nádraží, ze kterého jsem jezdila z Rokycanské ulice /když tam bydlel synáček/ , bude to ono. V té čtvrti je známý plynojem, tam bydlel strýc.
Zdenka Žichovská
Název se skládá ze dvou slov ..... ..... a protéká tudy potok Rokytka

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...