Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

20. 3. 2017

Napíši-li o městě, ve kterém se nachází, cokoliv, okamžitě bude jasné, o které město se jedná. Proto budu velmi skoupá na informace. Prozradím jen, že ho můžete najít na Moravě. Bývala tam hvězdárna, ale byla zrušena. Nicméně jedna planetka v pásmu asteroidů, která byla objevena při pozorování z hvězdárny v Ondřejově, nese jméno tohoto města, které mi připomíná transvestitu.

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Pro zájemce jsem našla toto: https://dalsimoravak.wordpress.com/2013/06/16/ten-olomouc-ta-olomouc/
Jana Šenbergerová
Naďo, spisovná forma je ta Olomouc, ale původní a na Moravě používanější je ten Olomouc. Název je odvozený od mužského jména Olomút.
Eva Balúchová
Tak už je název nádraží jasný,ale nepoznala bych ho.Dívám se po stejných místech jako Marie P.Polepším se a budu se víc rozhlížet kolem sebe.
Naděžda Špásová
Takže, Jano, je to ta O......, nebo ten O......?
ivana kosťunová
Simona Krainová, Mirek Topolánek mi sem taky zapadli. A v názvu je taky více samohlásek než souhlásek.
ivana kosťunová
Tedy přiznám se, že jsem hádala Opavu. Jedlá hmota odpovídala(sušenky Opavia), hvězdárna tam je, Slezská univerzita, jen toho transvestitu jsem nedovedla zařadit :))
Marie Pudichová
Jestli je to co si myslím, tak bych to měla poznat... Ale jista si nejsem. Pořádně si to dnes prohlédnu. Když já se na nádraží dívám kde je or. tabule, wc a z které koleje mi to jede. :-)
Jana Šenbergerová
Ještě jedno důkazní foto můžete najít v mé galerii Nádraží 2.
Jana Šenbergerová
Je tam Správní archiv ... A já už se těším, až se tam zítra setkám s dalšími íčkaři. :-) Dobrou noc a zítra na shledanou.
Alena Tollarová
Tak to já jsem se sekla! Ale teď už není pochyb, zavání to tu správou odpovědí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.