Poznáte nádraží?
Foto: autorka

Poznáte nádraží?

7. 3. 2017

Nádraží na obrázku je ve městě na severu Moravy mezi Králickým Sněžníkem, Rychlebskými horami a Hrubým Jeseníkem na říčce Krupá. Žije zde asi 1800 obyvatel. Město lze využít jako výchozí bod pro turistické výpravy do okolních hor. Lokální železniční trať spojuje město s …., Město bylo založeno někdy v druhé polovině 13. století jako Goldek (česky Zlatý kout, Zlatý roh),  jméno města se změnilo v 15. století.  Přidám ještě jednu nápovědu. PRO - BIO, první český výrobce biopotravin letos oslaví 25. výročí.

cestování Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Žichovská
Lokální železniční trať spojuje město s Hanušovicemi - místo Hanušovic ty ...........
Alena Vávrová
SM od A.T. je nápověda - začáteční písmena názvu stanice (dvě slova) ;-) .
Jana Šenbergerová
Tak tam jsem jednou byla, když jsme s kamarádkou z Děčína zdolaly v husté mlze Kralický Sněžník, přespaly v chatě Na Návrší, došly v dešti do Nového Města a poseděly v restauraci Goldek, odjely jsme z něho do Hanušovic. :-)
Zdenka Žichovská
Je to Staré Město pod Sněžníkem a ten binec tam, doufám, už není. Tenkrát zrovna bourali starou budovu vedle nádraží. Asi nejvíc pomohla ta nápověda PRO – BIO. Je to tak? Alenko T. nepochopila jsem, asi si „sedím na vedení“.
Elena Valeriánová
SMpS
ivana kosťunová
Našla jsem to pod heslem Pro bio
Anna Čípová
A cesta na Kralický S. je nekonečná a docela dá zabrat. Pomohla trochu Wikipedie, nyní už znám přesný název nádraží.
Naděžda Špásová
Tak to asi bude Staré Město pod Sněžníkem? Tak to taky neznám.
Ilona Erika Kolář
SMpS.
Zuzana Pivcová
Jak je severní Morava, je ze mě mimoň.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.