Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

5. 3. 2017

Železniční stanice se nachází v Podbeskydí v údolí říčky, která se vlévá do řeky Odry.  

Ve městě je mnoho objektů pojmenováno po lékaři, který prováděl experimenty s kokainem.

V roce 1997 zastavení výroby osobních automobilů Tatra.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Já znám jenom Štramberské uši, ale taky dobrý..
Anna Čípová
Paní Jiřinko, předpokládáte správně. Potěšil mne váš postřeh.
Anna Čípová
Příbor je správná odpověď. Příbor je nejstarším městem okresu Nový Jičín, první písemná zmínka pochází z roku 1251. Městem protéká říčka Lubina, která pramení na svazích hory Radhošť v Beskydech. Lékař-neurolog, psycholog a zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud se narodil 6.5.1956 v Příboře a žil tu tři roky. Do rodného města se vrátil pouze jedenkrát jako student gymnázia. V letech 1959 – 1997 se v Příboře /pobočný závod Tatry Kopřivnice/ vyráběly osobní automobily. Všem, co tipovali, děkuji.
Zuzana Pivcová
Nemám tušení, s Tatrou jsem spojovala odjakživa jen Kopřivnici. :-D
Zdenka Žichovská
Podle kostelní věže tipuji Příbor.
Jana Šenbergerová
Hezká hádanka, vtipné příspěvky, ale ani na tomto nádraží jsem nikdy nebyla. :-)
Naděžda Špásová
Taky si myslím, že je to Příbor.
ivana kosťunová
Příbor - jasně ! Tak tentokrát jsem neuhodla.
ivana kosťunová
Lžička, miska, talíř, šálek, podšálek, ...nevím
Alena Tollarová
Právě jsem vstala od stolu a odložila Příbor.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...