Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

19. 2. 2017

Nádraží, o kterém píšu, bylo v posledních dvou - třech letech zdařile zrekonstruováno. A nejen budova nádraží, ale v loňském roce se dočkaly modernizace i nástupiště a venkovní prostory.

První zmínka o městě, ve kterém toto nádraží najdete, pochází z roku 1267 a město se chystá na letošní oslavy 750 výročí. Historii města psali nejen významní rodáci, ale také odlehlost této části republiky a divoká příroda.

Město leží prakticky v údolí a skoro ze všech stran je sevřeno v objetí horského masívu. Na město i jeho nádraží, kterým vede peážní železniční trať, z výšky svého majestátu dohlíží sám Praděd.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Bé, bé, také jsem nepoznala...
Elena Valeriánová
Zuzko, musíš přijet! :-)
Zuzana Pivcová
Vy mi dáváte, jedna za druhou, neznám nic.
Marie Seitlová
Tak jsem uhodla, ale od nás je to blíž autobusem.
Hana Rypáčková
Byla jsem tam před opravou , ta věžička je neobvyklá.
Lenka Hudečková
napadl mě Jeseník, ale už je to tu napsáno... a je to ON - věřím, že ho v létě uvidím na vlastní oči :-)
Elena Valeriánová
Tak už je to venku. Skutečně je to jesenické nádraží. Schválně jsem nezmínila, že nad nádražím se nacházejí Priessnitzové léčebné lázně, místo "kde zábal dostal své jméno". Z Jeseníku vede tzv. peážní železniční trať. Tzn.,že je to vnitrostátní trať, která vede přes území jiného státu. V našem případě jsou poslední železniční stanicí na našem území Mikulovice a pak vlak vjede do Polska do stanice Glucholazy a pak následuje stanice Jindřichov ve Slezsku. Fotografie Pradědu je pořízena přímo z prostranství před nádražím, Praděd je až na obzoru na kopcích.
ivana kosťunová
Musela jsem se podívat na Wiki- Takže Jeseník. Poslední vlak z Frývaldova. S tím seníkem je to vtipný.
Alena Vávrová
Bohužel, nepoznala, také jsem tam vždy byla jen autobusem a z autobusáku při čekání na přestup se nikam jinam nehnula. To jsem ještě nevěděla, že tam žije Zdeňka Ž.
Anna Potůčková
A kde žije autorka, měla jsem rodinu i já. Strýce - tatínkového bratra. To je jen spíše info pro autorku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...