Mateřídouška
FOTO: Eva Krausová

Mateřídouška

18. 10. 2016

Je tak nízká, lidé po ní chodí,

čím ji více šlapou, tím víc voní,

cvrčkům, kteří lidem nevěří,

hlídá někdy prahy u dveří.

 

Také jsem ji trhal v dávném čase,

do kytiček špatně vázala se,

teď jsem rád, když kvítek voňavý

zavoní mi někdy u hlavy.

 

Je už podzim, už je teskné září,

jako bych si četl v slabikáři,

vraceje se dlouhou řádkou let -

ještě umím něco nazpaměť.

 

A B C D přeříkávám nyní,

teď už vím, čím vonělo to v skříni,

když maminka vzala ve svátek

šátek plný bílých poupátek.

Jaroslav Seifert

 

Dovolila jsem si použít k fotografiím báseň z knihy Maminka, kterou od té své z dětství mám a ráda se vždy do ní podívám. Podzim jako v té básni je a "malíř" v přírodě maluje. Těch barev, plodů přírody co tu kol nás je.

Pojďme ven, ať naše srdce podzim pohlazením roztaje.

 

 

  

fotografování
Autor: Eva Krausová
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Oldřichu, báseň J.Seiferta jsem přiložila záměrne, mám ke knize Maminka citový vztah a jsem ráda, že mi právě tato kniha zůstala. V době mého dětství jsem byla díky mamince členkou Klubu čtenářů, tak se to myslím jmenovalo a maminka mi tak dala dar - mít vztah ke knihám, protože si myslím, že právě knihy rozšiřují obzor daleko více, než internet. Pravda, některé básně jsou v knize smutné, nostalgické, ale takový bývá život. Ač se musím přiznat, já na poezii moc nejsem, spíš poezii fotografií beze slov, ale třeba poezie Zuzanky Pivcové nebo Lubomíra M. se mi moc líbí. Ivanko K., okno v lese má zvláštní atmosféru, ostatně jako les sám. Včera byl Den stromů, pro mne je "den" stromů vždy, když do lesa vstoupím. Mám je i před oknem a je to hezký pohled.
ivana kosťunová
fotografie originální, zvláštní, nejvíce se mi líbí okno v lese. Básničku jsem kdysi v e čtvrté třídě recitovala na nějaké recitační soutěži. Naštěstí jsem se neumístila :))
Oldřich Čepelka
Celkem dobrý. Ale čekal jsem, že to bude vaše vlastní dílo. Na Seiferta hvězdičky nedám, dal bych určitě míň než 5.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...