Říjen
Ilustrační foto: pixabay.com

Říjen

12. 10. 2016

Vyjdi v říjnu do přírody,

oči dokořán,

tajné zanech doma svody –

ozón je ti přán. 

 

Na lavičce spočiň zlehka,

paže rozevři.

Větvičky když krása křehká

chví se v povětří,

 

usni tichým, klidným spánkem,

nech se chladit slabým vánkem,

a až spánek odejde,

přemýšlej, že pryč je léto,

že je říjen a že je to

smutné. Že to nepřejde.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Mejsnarová
Krásná nostalgie...
Oldřich Čepelka
Děkuji i Lídě a zdravím do Poděbrad.
Lidmila Nejedlá
Oldřichu, Vaše podzimní rozjímání se mi líbí. A říjen nemusí být vždy smutný...
Marie Magdalena Klosová
Trocha melancholie podzimu nezaškodí.A nevadí,že prší,vody je potřeba.Já se už možná 20 let učím mít ráda každý den se vším všudy.A je to fajn.mm
Jana Šenbergerová
Oldřichu, dík za vysvětlení, i když pro mě nebylo třeba. Veršům to na kráse neubralo. Znám říjny sluncem zalité, k dy k zalévání chyběla voda.
Oldřich Čepelka
Janě a Haně - já to psal, když bylo hezky a než to vydali, je mokro a chladno... Fakt je, že jsem neměl na mysli "podzim života", natož zimu, ale že prostě vidím, že končí teplé počasí a že propadám melancholii (ačkoliv vím, že jaro zase bude). Pardon, básník by se neměl sám vysvětlovat. Nebo někdy jo?
Zuzana Pivcová
Pokud chápu říjen jako součást plynutí času, nevadí mi o nic víc než uplynulé léto. Stále ho nějak nedávám do souvislosti s podzimem lidského života.
Hana Rypáčková
Hezké, ale letošní říjen má tak mokré lavičky!
Květoslava HOUDKOVÁ
I když říjen-podzim je steskem po hezkých dnech, víc mne ale děsí přežití zimy (zejm.od prosince do února). Přeji si, aby opět byla jen mírná - milovníci zimy si přeci snadno za sněhem dojedou.
Jana Šenbergerová
Pěkné, ale u nás zatim říjen úspěšně plní bystřinky, potoky a řeky vodou. Je uplakaný až běda, spočinutí na lavičce nedopřeje, všude se jen samá kapka chvěje. I když z toho máme radost, začíná nám laskavé podzimní sluníčko chybět.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.