Ptala se mě mladá slečna
FOTO: autor

Ptala se mě mladá slečna

28. 8. 2016

Ptala se mě mladá slečna,

jestli nevím, kde je tečna,

že ji najít nemůže.

 

Řekl jsem jí: marnost věčná!

nenajdeš ji bez muže,

jedině ten pomůže.

 

Slečna za to byla vděčná,

její láska, možná věčná,

hned se ke mně obrací.

 

Já vím navíc, co je sečna:

v těle pocit nekonečna,

který se už nevrací.  :-(

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Mejsnarová
Pěkná, zvučná a melodická. A foto nádherné. Díky.
Květoslava HOUDKOVÁ
Na orchidejích je už vyzkoušeno: zalévat vodou s modrým inkoustem nebo modrou skalicí - bílá se změní v modrou. Vyzkoušejte i u jiných květin, třeba se také zadaří.
Hana Rypáčková
Jo, přivezla jsem si cibulky z Anglie taky, ale časem na zahrádce se všechny staly bílými. Stále je mám, ale bílé....Modré byly tak krásné...
Oldřich Čepelka
* Mně se tam na konci líbí ten smutný smajlík, takový sebeironický povzdech... * Fotka je ze severního Walesu, kde jsem byl na jaře a jsou to trsy modrých zvonečků, jméno neznám. * Zuzaně: ještě přitvrdím, ke zveřejnění je sonet se slovní hrou...
Hana Rypáčková
Vnější přímka, tečna, sečna-zřejmě značně netečná slečna...Proto ten smajlík !
Zuzana Pivcová
Báseň mi připomíná někdejší tvorbu Šlitra a Suchého se skvělými hrátkami s češtinou (vybavilo se mi třeba: chybí mi ta jistota, zda je to ta nebo ta, a kdo je ta, která právě je tu). Líbí se mi.
Jana Šenbergerová
Já bych za sebe dala na konec smajlíka, ale to asi jen proto, že ten pocit nekonečna ještě pořád zažívám. Moc by mě zajímalo, o jaké kytičky jde. Miluji modré květiny. Na té fotce jsou neskutečné.
VANDA Blaškovič
Pane Oldřichu, tak nááádhernou fotku jsem dlouho neviděla !! Dejte ji, prosím, na foto dne. Uvidíte ten ohlas...i když by ohlas mohl být vlastně i tady...básnička, taková říkanka, milá....))..ale to FOTO !!! Děkuji.
Elena Valeriánová
Hezké.
Libor Farský
Asi bych v tomto případě hledal spíše točnu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...