Výzkum a kroužkování ptactva na Řežabinci
FOTO: autorka

Výzkum a kroužkování ptactva na Řežabinci

11. 8. 2016

V regionálních novinách jsem se dočetla o této akci pod vedením zoologa J. Šebestiána z Prácheňského muzea v Písku. Jednalo se o 40. výročí výzkumu a kroužkování ptactva.

Jelikož tento rybník znám, jako přírodní rezervaci, rozhodla jsem se tam na kole podívat.

V síti se zachytávají ptáci, certifikovaní pracovníci je vyprostí, dávají do plátěných pytlíků a přinášejí do tábora. Měla jsem možnost seznámení s touto prací, především díky J. Šebestiánovi, který po zápisu jeho hodnocení a kroužkování (např. rákosníka) ptáčka zpět vypustí.

Byl to hezký výlet do přírody.

příroda ptactvo
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc zajímavé, nikdy jsem kroužkování neviděla. Hezké fotky
Hana Rypáčková
Jitko, super.
Marie Seitlová
Zajímavé pozorování, děkuji za přiblížení jak se to dělá.
Libuše Křapová
Jitko, ještě nikdy jsem ťuhýka ani rákosníka na živo neviděla. Zajímavý článeček, hezké fotky :-) Taky by se mi líbilo se pozorování zúčastnit, v tom se s Elenou shoduji :-)
Jitka Mošovská
Elen, je to takový relax, na noc se sítě stahují a po ránu znovu obnoví a tam je nejvíce ptactva i netopýři, poštolka atd. přes poledne se nechytá až k večeru. Vím, že máš také ráda přírodu.
Jitka Mošovská
Jde o sledování výskytu ptactva napr. rákosníka, ledňáčka, ale i dravců. Rybník má cenný porost rákosí a přilehlé tůně. Taková nedotčená příroda. Dle slov zachytlili rákosníka, kroužkovaného v Belgii
Zuzana Pivcová
Jitko, moc zajímavé. A jaké pozorování pak probíhá a k čemu následně vede?
Elena Valeriánová
Takové pozorování by se mi moc líbilo. Zajímavé.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...