Hořec na žaludek, lopuch na štípance, jitrocel na odřeniny. Přibalte si bylinkovou lékárničku
Ilustrační foto: pixabay.com

Hořec na žaludek, lopuch na štípance, jitrocel na odřeniny. Přibalte si bylinkovou lékárničku

24. 7. 2016
cestování zdraví
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Moc ráda, ale je to tak jednoduché-nacpu květy a lístky do sklenice .Zaliji oliváčem panenských a nechám měsíc v chladnu ne na světle.A pak vylisovat a je to. https://youtu.be/E8tihIe7zhQ
Eva Balúchová
Taky bych si chtěla vyrobit mast,tak počkám na nějakou radu.
Eva Balúchová
Včera jsem si na vaši radu koupila Lopuchový olej,vyzkouším.
Jan Raška
Milé bylinářky, zajímalo by mne, jak si ty bylinkové lektvary připravit. Například levanduli máme na zahradě, teď ji sušíme, tak jak vyrobím mast či olej z levandule a rozmarýnu? Hanko R., nenapsala bys, prosím, nějaký postup? Díky!
Lenka Hudečková
Nosím stále u sebe levandulový olej a taky Tea Tree Oil, oba mi hodně pomáhají
Hana Rypáčková
Bylinky , to je moje láska. Zrovna jsem teď při venčení v parku překypovala láskou k rostlinám a stromům. Po dešti- to to vonělo přirozeností. Jen se tomu musí věřit. Používám třezalku/ všude po zahradě roste plevelně, stejně jako máta,oregano, mateřídouška, meduňka , divizna a j slunomilné/. Mám řimbabu, lichořeřišnici, šalvěje /i babské ucho/ .Na štípance a popáleniny netřesky /zrovna hojně kvetou/, na klíšťata levanduli , rozmarýn i na pohodu.No , prostě není na světě bylina, aby na něco nebyla. Bez a lípa...Ty kvasnice s fenyklem jsou i proti klíšťatům- používáme na mrňata. Bolest v krku- žvýkat šalvěj lékařskou. Jitrocel na odřeninu...
Zuzana Pivcová
Dovolila bych si připomenout náš osvědčený rodinný prostředek na spáleniny, o němž jsem tu kdysi psala v soutěži Triky. Jsou to obyčejné kvasnice, které se rozředí vodou na kaši a ta se dává na spálenou kůži a neustále vlhčí, aby nezaschla a neoloupala se. Balíček kvasnic vozím vždy na dovolenou s sebou. Na nečekaný průjem je pro mě nějlepší pár kapek tinktury z kopretiny řimbaby. Na štípnutí nejlépe homeopatikum firmy Boiron Apis mellifica nebo Ledum. Někdo mi nedávno radil něco proti klíšťatům, ale zapomněla jsem, co. :-)
Vladka Steinová
Velké zkušenosti mám s třezalkou, nebo-li s rostlinou sv. Jána.Na vysočině však rozkvétá mnohem později. Třezalka je úplně na všechno.Působí jako antidepresivum, na žaludek ,na žlučník, podporuje dobrý krevní oběh,působí pozitivně při únavě, nachlazení a v období chřipek.Velmi záleží na sušení.Suší se v mírném slunci zavěšená ve svazcích.
Jana Šenbergerová
Dobrá rada nad zlato.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vás nejvíce "nabíjí"?

Výlet do jarní přírody

21%

Setkání s přáteli

20%

Kontakt s rodinou

21%

Knihy

19%

Vitamíny

19%