Dívka i žena

Dívka i žena

4. 8. 2012

Dívka

Natáhneš ruku, holčičko,
a čekáš, že ti spadne do dlaně svět
a bude ti k službám,
ale ta dlaň je prázdná,
můžeš ji obracet a prohlížet, jak chceš.
Svět je tak cizí a vzdálený tvým tužbám,
není to kamarád.
S důvěrou jsi do něj vkročila,
a hned ti dal zklamání.
Odradilo tě? Váháš jít dál? 
Cesta už zpátky nevede.
Zkus ještě jeden krok
a nastup do života.  


Žena

Okusila´s poprvé rozkoše lásky.
Těšila ses i bála.  
Co se to stalo?
Snad se zastavil čas.
Spadla hvězda a zhasla.
Ne, už zase svítí,
ale její záře je jiná.
Máš v sobě pocit vítězství,
že jsi žena,
a v očích tolik dětského smutku,
jako když ses loučila
s poslední hračkou.
Není to tak dávno, vzpomínáš?
Cítíš, že něco odchází,
a tušíš, že je to navždycky.                       

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
S rýmy anebo bez, je to tak známé a čtivé.
Zuzana Pivcová
Já už se moc těším na příští hodnocení od milovníka poezie. Dílko už je na cestě. Nevím, bude to rým střídavý, obkročný, možná jen poezie v próze s absencí pravidel volného verše, určitě ale ne s absencí obsahu.
Jiří Libánský
Profil mám neutajený, jen tam nemám žádné fotky, přátele a ani z nabídky zájmů jsem si nevybral nic k zaškrtnutí. Nepovažoval jsem to za důležité. Zajímám se o poezii. U ní je také jedno, jak vypadá člověk, který ji píše, je to otázka stavu jeho duše a dalších niterních dispozic. Pokud se mnou chcete polemizovat, nic tomu nebrání. Většina těch, kteří přispívají v této rubrice jako autoři a nebo v komentářích píší na vysoké úrovni. Proto se toho rád účastním. Jestli Vám v mém profilu chybí fotka, nějakou tam dám. Pro Vás. :-)
Hana Šimková
Pane Jiří, proč nemáte viditelný profil a jste v utajení?
Hana Šimková
Pravidla, nepravidla, je to hezké. Ani život se pravidly neřídí.
Jitka Chodorová
Ani mně tam veršovačka nechybí,je to přesně ve vašem stylu, je tam všechno,co tam být a to je důležité,pěkné Zuzko!
Jiří Libánský
I volný verš má svá pravidla. Tato báseň má však tak silný obsah, že si čtenář ani neuvědomí jejich absenci.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...