Štěstí na nitce
Ilustrační foto: pixabay.com

Štěstí na nitce

2. 6. 2016

Jsi drobný penízek pro štěstí.

Znám dobře tvůj rub a líc.

Svírám tě v dlani a s bolestí

tuším, že chtěla bych víc.

Toužím tě na nit zavěsit, pocítit tě na své hrudi.

Pro tebe jenom jíst a pít a čekat až slunce se vzbudí…

Oslepí nás svými záblesky. Požárem vzplanou nám těla.

Díváš se modře, nebesky, pro tebe umřít bych chtěla!

Své štěstí chci udržet na vlásku?  

Jsem naivní, drzá a hloupá.

Dávám svůj obolos za lásku.

Tvá náruč je pojednou skoupá…

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Ale báseň se jmenuje Štěstí na nitce a to v tom obrázku vidím. Ale uvědomuji si , že každý autor chce prezentovat svoji představu a ráda si počkám až " penízek "uložíte do své galerie. Ještě jednou obdiv vašim veršům.Já jsem nenapsala v životě jedinou báseň :))
Naděžda Staňková
Vzkaz je pro paní ivanu kosťunovou!!!
Naděžda Staňková
Bohužel, obrázek dodala redakce, mě se tam ten můj nějak neuložil. Básničku jsem zadala znovu, tentokrát se mi k ní podařilo doložit i foto, ten opravdový penízek pro štěstí, ale, bohužel, podruhé už to asi nikdo nezveřejní. Foto penízku zkusím vložit do fotek pod můj profil.
Jana Šenbergerová
Tak tohle musí být prožité ... Škoda, že to nedopadlo, ale možná také dobře. :-)
ivana kosťunová
Poetické verše jsou doplněny výborně korespondujícím ilustrativním obrázkem hezké.
Libor Farský
Krásné *****
Oldřich Čepelka
Výborné verše, nutí přečíst znova a zamyslet se nad nimi.
Alena Várošová
Překrásné verše.Umíte,jsem ráda Naďo, že jste se tu objevila.Jste jako perla v moři,která ví,kdy se voda zčeří a čistá láska vyplyne na hladinu.5*
Dana Kolářová
Děkuji, že jste otevřela školní sešit…
Jitka Chodorová
Ano, moc pěkné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...