Houby jsou moje hobby
FOTO: autorka

Houby jsou moje hobby

7. 5. 2016

Kdo řekl, že "Loni byl houbařský půst, sucho a houby v lese nerostly"? V diskusi u článku Karla Boháčka padla tato slova, a tak chci nejen Růženku, ale i všechny ostatní vyvést z omylu.

My jsme se začátkem září vrátili ze Šumavy a abychom se po cestě odreagovali, šli jsme se podívat k nám do lesa. Následující fota jsou důkazem toho, že houby rostly. Kromě křemenáčů vše nalezeno za dvě hodinky.

Přidám pár fotek křemenáčů, které jsme našli předloni, cestou na Šumavu v malé, nenápadné vesničce jménem Slunečná.

houby příroda
Hodnocení:
(4.5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květa Křivohlávková
Jen sbírejte Leničko, my si rádi příště zase skleničku odvezeme :-)
Lenka Hudečková
Soni, správně to píšeš, doufám, že něco jedlého najdeme...protože bohužel v lese často najdeme i nejen nejedlé houby, ale i pneumatiky, křesla, gauče a pytle odpadků :-(((
Soňa Prachfeldová
I můj je to velký koníček, tak doufám , že letos něco najdem jedlého :-)
Jaroslava Korpášová
Máte štěstí, u vás na západě je na houby přec jenom asi lepší klima. My jsme si bohužel v okolí chaty již několik let pořádně nezahoubařili. Oblast je hodně suchá a také hojně navštěvovaná a tak to bylo pokaždé s bídou na jednu bramboračku, posílám 5*
Hana Rypáčková
No stále nám rostou ty podtrnky...Tím to začíná.
Naděžda Špásová
Leničko, také si nemyslím, že by loni houby nerostly. Už aby to bylo. Těším se do lesa jak malý dítě. Fotečky moc pěkné.
Jiří Hudeček
A to jsme původně zastavili jen se vyčůrat.
Lenka Hudečková
Díky všem za reakce. Houbaření je opravdu naše velké hobby. Já chodím na houby od 5 let a z té doby si pamatuji například v Mělníku, že rostly smrže. Od té doby jsem je nikdy neviděla, až letos v televizi :-). Karle a Zuzko, díky za pochvalu fotek :-). Jituš, ani u nás nesmí chybět na Vánoce kuba, ale já to znám až posledních 6 let osobně, předtím zase jen z TV pořadů o vaření :-)
Jitka Valachovičová
Leni, krásné houbičky...to se tedy vydařilo! U nás vloni bylo tak sucho, že ani prašivka široko daleko. Mám ráda houby na všechny způsoby, na Vánoce pak kuba musí být...
Alena Vávrová
No, křemenáče jsem nenašla, ani nepamatuju. Pěkný úlovek to byl. Ale platí, že houby sice rostou všude, ovšem jen někdy...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...