Vzdávám hold šeříku
FOTO: autorka

Vzdávám hold šeříku

5. 5. 2016

Vzdávám hold šeříku,

co omamně voní,

rozkvétá s májem

letos, zrovna jak loni.

 

Modrý i bílý keř

jsou symbolem máje,

když slunce do noty

jim rozverně hraje.

 

A když si přivoníš,

zcela tě omámí,

májové květy

jsou lásky poznání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Už se na ně těším. Moc hezky jsi jim vzdala hold, Jitko. Koukám na fotku a cítím jejich vůni.
Lenka Hudečková
Šeříky jsou krásné, voní..., ale u nás je ještě na ně brzy :-) *****
Marie Seitlová
Šeříky mám také moc ráda.
Alena Várošová
Jituš,moc hezky jsi to napsala i já Ti vzdávám hold a nejenom Tobě ale i šeříkům.Vždy mi šeřík připomíná 1.máje když jsme chodili do průvodu a všude kvetly šeříky,spolu s narcisy a tulipány,když je to všechno v květu.5*
Zuzana Pivcová
Pamatuji si, že v našem podhorském kraji dřív na "osvobození" ještě nikdy šeříky nekvetly. Vždycky jsem si jako dítě říkala, jak to mohlo v té Praze za povstání kvést. No, a dnes je to už běžné. Na Chodově, kde bydlím, jsou vedle sídliště rodinné domky a u jednoho před brankou vždy každoročně stojí kbelík a v něm šeříky a paní napíše kolemjdoucím vzkaz: Prosím, nabídněte si! ...Není to milé? Asi jako Tvá báseň, Jitko.
Helena Votíková
Pěkné, úplně tu omamnou vůni cítím. :-)
Dagmar Bartušková
Šeříky jednoduché nebo tuplované a jejich omamná vůně, ... ach, ta mě vždy očaruje! Také jim vzdávám hold. Parčíky a zahrady Prahy jsou jimi doslova posety.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...