Je po dešti
FOTO: autorka

Je po dešti

23. 4. 2016

Je po dešti,

a ještě někde zrcadlí se louže,

však pampelišek lán

už rozsvítil nám zlatě

jarní monogram.

 

Je po dešti,

a kosové si štěstím pletou noty,

však ruce propletené

nechtějí se vzdát

priority zmatené.

 

Je po dešti,

a prosychají všechny cesty,

krom té jedné,

co slzy má na víčkách

ze studny bezedné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Valachovičová
Moc hezky napsané, díky! Kéž už byse počasí ustálilo-----*****
Jitka Chodorová
Děkuji za milé komentáře, krom těch dvou posledních, ty nepatří mně, chtěla jsem ale poznamenat, že tato básnička není o smutku, ale o probouzející se přírodě po dešti.I tak díky.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Zuzanka to hezky napsala - ona sama píše krásné verše a tak to hezky vystihla
Anna Čípová
Odpověď paní Zuzky se mi líbí. Na verše odpovědět verši jen tak někdo nedokáže.
Hana Rypáčková
Vždyť po dešti se zase usměje sluníčko...
Zuzana Pivcová
Déšť spláchne všechen kal a život kráčí dál, a slunce hladí z výšky zlatavé pampelišky. Vždyť studny bez vody jsou smutkem přírody, tak dej jim žal i smích i slzy z očí svých.
Alena Várošová
U nás Jitko není po dešti.Je to dobře,nebo špatně?Ale pampelišek máme tu spousty,ty samozřejmě k jaru patří.Nesmuť bude zase líp a slzy Ti oschnou a přinesou radost a štěstí,lásku a pohodu..5*
Marie Magdalena Klosová
Jarní pampeliškové monogramy mám moc ráda.A Ty nebuď posmutnělá,Jitko.Jaro je krásné a přinese s sebou radost .mm

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.