Vyprávěj
Ilustrační foto: pixabay.com

Vyprávěj

31. 1. 2016

Pod košatou lípou
sedí stařenka
na kolena se jí
dere dcérenka

Vyprávěj stařenko
pohádku
O čem?
O červeném kůzlátku?

Dívenka se na stařenku
usměje
dychtivýma očima
k vyprávění přiměje
Stařence slova plynou lehce
dívenka s vyprávěním přestat
nechce

Princezna ve zlatých šatech
a chuďas v roztrhaných
a láska,
co jim spadla z nebe
a já mám, milá moje,
ráda tebe

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Talent se nezapře . Opravdu skvělé!!!
Jarmila Peerová
Pěkné,milé,přečetla jsem to s chutí...
Libor Farský
Elenku zdraví červený kozlík, úplně dojatý.
Jana Šenbergerová
Moc pěkné. Ještě máme jednu cácorku, tak snad i na nějaké pohádky zas dojde. :-)
Alena Várošová
Eleno,krásná pohádka pro malé vnoučátka.Líbí 5*
ivana kosťunová
Samozřejmě 5* za hezkou báseň
ivana kosťunová
Dnešní děti mají rády vyprávění, čtení pohádek, moje vnučky se neustále vyptávají, co dělal tatínek, když byl malý. Samozřejmě je zajímají rošťárny.
Eva Mužíková
Elen, to je krásná básnička. Moje tříletá vnučka Rozálka má ráda, když si jí na klíně zabalím celou až po uši do deky a zpívám jí. Mnohdy jsou to takové právě vymyšlené písničky, ale hlavně, když se tam zpívá o ní.. to chce stále opakovat. Už jsem si několikrát řekla, že tuto " krásnou chvilku", kdy i ona zpívá " slátaniny", natočím. Po letech by to určitě bylo hezké připomenutí...
Elena Valeriánová
Zuzko, nejsi idealistka. Moje vnoučata mají rádi když jim vyprávím vymyšlené pohádky a příběhy. Hodně se jim doma čte, ti větší už si čtou sami, ale když začnou vyprávět pohádku, zjišťuj, že poslouchají i jejich rodiče.
Zuzana Pivcová
Takovou situaci neznám, ale věřím, že i dnes může na některé děti vyprávění starších lidí hodně zapůsobit. Nebo jsem příliš velká idealistka?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.