Vánoční dům v Karlových Varech
FOTO: archiv autorky

Vánoční dům v Karlových Varech

27. 1. 2016

Vánoční dům se nachází v zámečku Doubí, což je část Karlových Varů. Pokud Vás oslovuje a milujete příjemnou vánoční atmosféru, krásu třpytivých ozdob, nádherně ozdobených stromečků, vůni cukroví, svařeného vína, purpury a vonných františků, tak zavítejte právě sem do Vánočního domu a užijte si vánoční atmosféru kdykoliv chcete.

V zimním období, když napadne sníh, je návštěva Vánočního domu prostě úžasná záležitost a příjemně zde strávíte pár hodin, které Vás zaručeně vrátí do dětství a pohádkového světa.

Najdete zde Vánoční muzeum rozdělené na dvě části, dále Andělskou kavárnu, Kouzelné městečko a Vánoční akvárium. Na všech nádvořích plno překvapení.

V času adventu se zde hrají krásné vánoční koledy, dům je překrásně osvícen ze všech stran kouzelnými světýlky, nechybí ani sobi, krásné stromečky, sněhuláci a vše, co k vánoční atmosféře patří.

V muzejních částech probíhají zároveň i prodejní akce, téměř vše, co se Vám líbí, může být Vaše. Na přiložených fotografiích uvidíte krásnou nabídku vánočních ozdob, ale i figurek a dalšího zboží. Asi není nikdo, kdo by si alespoň nějakou drobnost nekoupil.

Ve Vánočním domě jsme byli již 4x, poprvé se nám návštěva povedla senzačně, protože zrovna hodně sněžilo, takže byla pravá vánoční atmosféra. Podruhé jsme byli o rok později a velmi nás překvapilo, že se výzdoba Vánočního domu hodně změnila, a potřetí jsme ho navštívili na jaře, kdy zde probíhala výstava medvídků a bylo to zase senzační.

Kdo tam nebyl, jako by nežil… Naposledy jsme tam byli v listopadu s přáteli, kteří nás na víkend navštívili. I jim se tam moc líbilo a co víc, opět ten den poletoval sníh a navodil správnou vánoční atmosféru.

Proto, hledáte-li náplň dne v zimním čase, nebo třeba se budete vyskytovat v lázních někde v našem kraji, navštivte Vánoční dům v Karlových Varech.

A potom se zastavte u nás na kafe :-).

cestování Vánoce zima
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Tak to jsem vůbec netušila, že něco tak kouzelného existuje.
Alena Várošová
Lenko,hezky jste to napsala a fotky jsou jak víc než skvělé,úžasní méďové.Oživili jste s manželem tento portál.5*
Lenka Hudečková
Soni, tak to jsme všechny medvědí mámy... To je krásné a my si s Jiříkem říkáme, že jsme cvoci :-)
Soňa Prachfeldová
To je krásný Vánoční dům a ti kouzelní medvídci, jsem na ně též zatížená. Super.
Lenka Hudečková
Hanko, i my jsme medvědí rodiče, máme jich doma plno..nejen plyšáky, ale máme medvídky všude :-)
ivana kosťunová
určitě si zapamatuji , je to nádhera
Hana Rypáčková
Moc hezké...Jezdíme do Varů a u medvídků jsem nikdy bohužel nebyla...Tam by se mi líbilo-jsem medvědí máma.
Marie Novotná
Krásná pozvánka a já se jen přidám.Opravdu stojí za podívání.Náš zájezd tam byl v létě ,pálilo slunce a v ,,ledové cukrárně" bylo nádherně.Díky za připomenutí a krásné fotky.
Lenka Hudečková
Květko, tak to bude prima...do jakých lázní nebo kam přesně jedeš?
Květoslava HOUDKOVÁ
Hezké čtení - děkuji, o Vánočním domě vím už 2 r., letos v říjnu jedu na týden do Karl. Varů, tak navštívím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.