Jen blázen čas
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Jen blázen čas

7. 1. 2016

Proč jít už spát,
když ještě se mi nechce,
proč verše psát,
když nejde mi to lehce,
proč zahnat smích,
když ostatní se smějí,
a v koutech svých
se shánět po naději.

Jak příslib dnů
mě budí tvoje zpráva,
ven z těžkých snů,
kde stesk mě omotává,
ten tichý hlas,
to není nápěv hrany,
jen blázen čas
zas cvrnká s kuličkami.

Moje poezie
Hodnocení:
(4.9 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Ráda bych si poslechla některý z vašich textů zhudebněný. Neuvažujete o tom ?
Michaela Přibová
Ano Zuzko. Souhlasím s Jiřím. I když na každou tvou báseň nereaguji, to neznamená, že ji nečtu. A děkuji za každou báseň, za obohacení.
Alena Várošová
Zuzanko, jste skvělá básnířka 5*
Jarmila Peerová
Jsem ráda Zuzko,že jsi vše uvedla na pravou míru,bála jsem se,že na Tebe s novým rokem skočily chmury.Pokuď je opak pravdou,je to báječnéééé.....
Marie Seitlová
Opět krásná báseň, 5*
Zuzana Pivcová
Obvykle to "své" nechávám bez komentáře, ale tady mě reakce dost zaskočily. Mělo to být naopak zúčtování s dosavadními smutky, protože se zase ozývá čas, kterému je můj věk úplně jedno, a láká mě vyblbnout se jako zamlada.... Ale aspoň vidím, že se nehodím pro povinnou četbu a obligátní dotaz: Co tím chtěl básník říci.? :-))) Díky.
Jana Šenbergerová
Souhlasím s Jiřím, do jamky mířím. Čas se mnou cvrnká jako s kuličkami, však nebojím se. Nezůstanem sami.
Jiří Libánský
Je úžasné Zuzano, jak krásně umíš naplňovat život . Sobě, mně a také všem, kdo Tě znají a nebo alespoň čtou Tvé verše. Nehodnotit tuto báseň všemi hvězdičkami by bylo neomluvitelné.
Elena Valeriánová
Zuzko, nemohu jinak *****, padla mi do nálady. Krásná.
Hana Rypáčková
Říká se někdy "zloděj času", ale čas je zloděj života.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.