Myšlenka krouží
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Myšlenka krouží

15. 12. 2015

Myšlenka krouží,
na rty dopadá,
po lásce touží
víc než zamlada.

Myšlenka zraje,
nezná svoji mez,
na city hraje,
chytne do želez.

Myšlenka láká,
rozpaluje klín,
záhy se smráká,
světlo střídá stín.

V myšlenkách žiji,
noc mě nezraní,
představy skryji
v hlavě beraní.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Zuzi,myšlenky mají sílu a energii,velikou,převelikou,jsou mocné stejně jako slova.Tomu Tvá "beraní" hlava nezabrání.Stejně se stanou skutkem.A já Ti to přeji.")mm
Soňa Prachfeldová
Jo myšlenky, ty dávají občas zabrat, jsou neodbytné.
Dagmar Bartušková
***
Ingrid Hřebíčková
Zuzko, krásné. Mě někdy myšlenky tíží:-). A někdy se mi honí hlavou jedna přes druhou a někdy se i perou. Děkuji za krásnou báseň. Zdravíme obě.
Jaroslava Handlová
Je fajn mít myšlenky lákavé! Zuzko, ať tedy dál krouží o vánocích i v novém roce.
Olga Štolbová
Ty víš...*****
Hana Šimková
Zuzanko přeji hezké prožití vánoc a ať ti to v novém roce pořád tak kráně básní.Tvoje myšlenky zrají, krouží i lákají.Žij v nich jak nejlépe to jde.
Jana Šenbergerová
Ve škole jsem psala pětky moc nerada a málo. Tady si to mohu bohatě vynahradit. :-) Beránku, berane, mám to spočítané. Za každou z tvých vět dala bych hvězd pět. Víc jich ale nemám, proto ti je nedám. :-(
Alena Várošová
Krásné básně,co dodat.Nikdo na Vás nemá,jste naše hvězdička Zuzanko.5*
Vladka Steinová
Dobrý večer, myšlenky, ty nám dávají zabrat! Ve své básni jste myšlenky propojila s použítím vybraných sloves, vše do sebe velmi dobře zapadá. Nechť se Vám daří i nadále a přeji pěkné Vánoce.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.